дивись.info

У Львові визначено переможців Конкурсу кінопроектів Wiz-Art

У Львові визначено переможців Конкурсу кінопроектів Wiz-Art

22 серпня у рамках Конкурсу кінопроектів від мистецької формації «Wiz-Art» відбулося публічне представлення (пітчинг) проектів ігрових короткометражних фільмів соціального спрямування. Тематику визначили актуальні для України питання примирення, соціальної інтеграції та постконфліктного діалогу. Цьогорічний конкурс підтримав Міжнародний фонд «Відродження». Про це Дивись Інфо повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Усього надійшло 45 заявок кінопроектів. За результатами першого відбору, у другий тур потрапило 15 проектів. У конкурсі взяли участь, в основному, молоді сценаристи та режисери з Києва та Львова. Конкурсанти представили проекти про АТО, ціну миру і жертву кожного, вимушене переселення і «нове життя».

За результатами пітчингу, журі обрало трьох переможців:

  • Андрій Бондаренко «Зустріч»
  • Катерина Горностай «Згущівка»
  • Тарас Дронь «Там, де сходить сонце»

Проекти-переможці отримають повне або часткове фінансування на кіновиробництво. Сума фінансування щодо кожного проекту буде визначатись окремо та складатиме не менше 25 тис. грн на один фільм. Обов’язкова умова для конкурсантів – зйомки їхніх фільмів мають відбуватись у Львові чи Львівській області із частковим залученням місцевих кінопрофесіоналів і волонтерів. Організатори виступлять (спів)продюсерами трьох проектів-фіналістів. Готові короткометражні фільми автори представлять на початку грудня.

До складу журі увійшли Катерина Сліпченко, Остап Костюк та Дмитро Сухолиткий-Собчук. Катерина Сліпченко – кінокритикиня і мистецтвознавиця, авторка текстів для «Zaxid.net» та «Дзеркало тижня», а також незмінна оглядачка Каннського кінофестивалю. Остап Костюк – режисер документальної стрічки «Жива ватра», котра здобула спеціальну нагороду журі на канадському фестивалі Hot Docs у номінації «світова повнометражна документалістика». Дмитро Сухолиткий-Собчук – режисер та сценарист, автор низки короткометражних фільмів та повнометражної документальної стрічки «Красна Маланка», а також засновник сценарної платформи Terrarium.

Катерина Сліпченко прокоментувала публічне представлення кінопроектів: «Перш за все, я бачу спільну проблему для всього українського кіно, вона тягнеться з пітчинга в пітчинг і наразі ніяк не вирішується, – це акторська гра. Акторська майстерність одна з основних складових фільму, однак молоді режисери трактують її як щось другорядне. Друге, це питання української мови, яка дуже часто у фільмі звучить неприродно, що теж чомусь вважається маловажливим. Хоча коли ми дивимося готовий фільм, – це перше, що ріже вухо, або навпаки. Українська як колись звучала неприродно, так, як не дивно, і досі».

Остап Костюк сказав:«Виявляється, що в останній момент подали найбільше заявок і, на щастя, вже є з чого вибрати. Дивна річ: усі жаліються на відсутність бюджетів, але коли з’являється можливість фінансування, – раптом замало ідей. Проблема і в тому, що люди не готові знімати, навіть на пітчингу ми бачимо проекти не готові до зйомки. Дуже часто нам показують сценарій, локації, до вибору інтер’єри і дизайн одягу, але режисери не мають акторів. А слабке місце українського кіно саме у театральності акторів, відсутності органіки у їхній грі. Чомусь конкурсанти роблять ставку на якісь візуальні речі, а не на життя у кадрі. А позитивне: є принаймні 5 прекрасних сценаріїв для короткого метру, і є люди, які мають досвіді можуть це зняти».

Дмитро Сухолиткий-Собчук розповів про свої враження після пітчингу: «Є багато цікавих ідей. На мою думку, є два сценарії, які мінімальними засобами можуть розказати дуже хорошу історію певного переосмислення нашого сьогоднішнього контексту. Хтось з конкурсантів має досвід і команду, але історія не оригінальна і треба її правити. А хтось абсолютно не готовий, проте історія блискуча. Пітчинг для мене змінив відсотків 20 вражень від поданих кінопроектів: дав зрозуміти, хто більше в контексті професії, а хто геть аматор і не розуміє, про що говорить».

Повний перелік заявок, а також конкурсантів другого туру – на офіційному сайті Wiz-Art.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама