дивись.info

У Львові пройде перший Фестиваль переселенців

У Львові пройде перший Фестиваль переселенців

«Фестиваль переселенців та львів’ян» – своєрідне зведення культурних мостів та майданчик для діалогу, в якому візьмуть участь як переселенці зі Сходу та Криму, так і місцеві мешканці. Такого роду подія відбуватиметься в Україні вперше. Про це Дивись Інфо повідомила прес-служба ЛМР

Львів’яни та переселенці матимуть змогу дізнатися більше один про одного та відкрити один одного через культурний обмін. Адже, в період окупації Криму і війни на сході України, на територію Львівської області були змушені переселитися тільки за офіційними даними більше 11 000 переселенців.

Одним з основних питань, поряд із соціальними, постало питання інтеграції у нове середовище, побудова взаємоповаги та довіри між мешканцями різних регіонів України, які мало знають про культурні традиції та особливості один одного.

Організаторами «Фестивалю переселенців і львів’ян» виступили кримськотатарський культурний центр «Кримський дім у Львові», громадська ініціатива «Крим SOS» зі підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Фестиваль проходить в рамках Конгресу Культури Східного Партнерства у Львові.

Партнери фестивалю: управління культури Львівської міської ради, мистецьке об’єднання «Дзиґа», Форум Видавців, Музей Ідей, ініціатива «Е-97», «Мистецтво толерантності» (Харків), Центр зайнятості вільних людей, організації переселенців у Львові: «Вітер зі Сходу», «Схід і Захід разом», «Кримська Хвиля».

Програма

1 вересня, 19:00

Медіатека (вул.Мулярська, 2а) Відкриття фотовиставки Вікторії Поліщук «Обличчя переселенців». На виставці будуть представлені фото, зроблені протягом року у Львові – це портрети людей, доля яких так чи інакше змінена обставинами в країні. Герої – молоді сім’ї, діти, дорослі, прогресивна молодь. Народжені в Донецьку, Києві, Ялті чи на Західній Україні — всі вони мають спільний дім — місто Лева. Плівка не фіксує тавро “переселенця”, це портрети людей, які відчувають єдину Батьківщину і надію на її цілісність.

4 вересня, 19:00

Локація біля IQ сцени (площа перед ЛНУ ім. І. Франка)

Майстер-клас з гончарного мистецтва кримськотатарського кераміста Рустема Скібіна. Рустем Скибін створив свій стиль поліхромного розпису керамічних виробів, що несе в собі найкращі риси традиційної культури кримських татар. Майстер досконало опанував методом створення орнаментальних структур і створив серії унікальних виробів з вишуканими каліграфічними композиціями.

4 вересня, 19:00

IQ сцена (площа перед ЛНУ ім. І. Франка) ДжанДует (Україна, Крим, Азербайджан)“ДжанДует” – спільний проект акордеоніста Шевкета Зморки та перкусіоніста Орхана Агабейлі, який поєднує різні стилі, традиції та жанри, за основу беручи кримськотатарський та азербайджанський фолк у поєднанні із сучасним джазом.

4 вересня, 20:00

IQ сцена (площа перед ЛНУ ім. І. Франка)Ельвіра Сарихаліл та AcousticQuartet (Крим, Харків, Донецьк) Виступ спільного проекту однієї з найяскравіших виконавиць кримськотатарського фолку Ельвіри Сарихаліл та джазового колективу “AcousticQuartet” (Крим, Харків, Донецьк).

5 вересня, 12:00-19:00

Вул. Лесі Українки, 45 Виставка та воркшопи народно-прикладного та декоративного мистецтва, майстер-класи з танців, кулінарна майстерня, етнічні співи та мелодії, презентації ініціатив переселенців.

5 вересня, 12:00-19:00

Вул. Лесі Українки, 45 Культура і конфлікт: ІЗОЛЯЦІЯ у вигнанні.

Виставка складається з відео-інтерв’ю з цивільними полоненими, що утримувались у «ДНР» в приміщеннях ізоляції в Донецьку; з молодими донеччанами, а також відео з озброєними людьми, які окупували територію фонду. Ізоляція представить матеріали про діяльність фонду і нещодавну роботу донецького художника Сергія Захарова — інсталяцію Картковий будинок.

5 вересня, 19:45

IQ сцена (площа перед ЛНУ ім. І. Франка) Marinita (Україна, Азербайджан) Marinita (Марина Захарова) — співачка, піаністка та композитор з Харкова. Її музика – це органічне поєднання різних фольклорних традицій із джазовою та академічною музикою.

6 вересня, 22:30

Балкон театру Леся Курбаса, (вул. Леся Курбаса, 3) Kurbasy feat Manu. Медійна інсталяція «На нашій юлойці». Прем’єра музично-візуального перформансу проекту «Kurbasy» та «Manu» на основі українського та кримськотатарського мелосу. Персонажем перформансу стане будівля театру Курбаса.

13 вересня, 12:00

Готель Жорж (пл.Міцкевича, 1)

Подіумна дискусія «Переселенці та львів’яни: від стереотипів до порозуміння».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама