дивись.info

У Львові унікальний літературний проект «Eine Brücke aus Papier. Міст з паперу»

У Львові унікальний літературний проект «Eine Brücke aus Papier. Міст з паперу»

У рамках літературного проекту «Міст з паперу» протягом трьох днів, з 27 до 29 серпня, у Першій Львівській Медіатеці, що на вулиці Мулярській, 2А, відбуватиметься зустріч письменників з Німеччини та України для спілкування та творчого обміну. У п’ятницю, 28 серпня, під час довгої «Ночі авторських читань» у приміщенні Першого академічного театру для дітей та юнацтва на вул. Гнатюка, 11 у львівської публіки буде можливість познайомитися з ними. Про це Дивись Інфо повідомила прес-служба ЛМР

«Дуже радий, що ми у Львові розпочинаємо цю прекрасну подію. Цей проект має відбуватись тут, адже якщо ми претендуємо на звання «Місто літератури ЮНЕСКО», для нас дуже важлива така регіональна кооперація. Такі заходи мають відбуватись все частіше і частіше, як і частіше мають з’являтись все нові і нові переклади.

Сподіваюсь, що впродовж трьох днів, коли будуть представленні цікаві письменники з одного і другого боків, вони подарують нам не тільки такий ефект триденної зустрічі, а й кооперацію на наступний рік і можливість в подальшому проводити такі проекти не тільки у Львові, а й у інших містах України», – розповів Григорій Семенчук, програмний директор літературного фестивалю в рамках Форуму видавців.

«Місцем проведення Першої Зустрічі літературного проекту Міст з паперу ми обрали західноукраїнський Львів – столицю Галичини. Це місто має бурхливу історію і завжди було важливим політичним, релігійним та культурним центром на шляху між Сходом та Заходом. За час свого існування місто перебувало у складі різних держав та під владою різних політичних сил. Його населення – вірмени, поляки, євреї, німці, австрійці та українці, формували образ міста та творили його багату культурну спадщину. Це місто, родом з якого багато визначних письменників, що пишуть різними мовами, і яке, по суті, є містом літератури, стане ідеальним господарем для нашої Першої Німецько-Української Зустрічі письменників «Міст з паперу». Проведення наступних зустрічей планується в майбутньому в інших українських містах та у Німеччині.

Письменники зводять своїми книгами та текстами Мости з паперу, які виявляються міцнішими та стабільнішими за будь-які залізні, камінні або бетонні, оскільки вони закарбовуються у людській, а разом з тим і культурній пам’яті», – зазначають організатори.

«Для мене було неймовірно приємно відчути цей прийом який я тут побачила. Іде я проекту полягала у тому, що ми хотіли звести відомих німецьких письменників з відомими українськими для того, щоб відбувся оцей діалог, який ми і назвали «Міст з паперу», – Верена Нольте, керівник фундації Культуралменде, керівник проекту.

Німецькі учасники:

 • Андреас Альтманн (поезія),
 • Шерко Фатах (проза),
 • Вернер Фріч (проза, драма, поезія),
 • Іріс Ханіка (проза),
 • Петра Морсбах (проза, фільм),
 • Аня Утлер (поезія)
 • почесний гість Карл Шльогель, проф., історик і публіцист.

Українські учасники

 • Юрій Андрухович (поезія, проза),
 • Андрій Курков (проза),
 • Таня Малярчук (проза),
 • Галина Петросанюк (поезія),
 • Юрко Прохасько (проза),
 • Сергій Жадан (поезія, проза).
 • Почесним гостем з української сторони буде Ярослав Грицак, історик. професор новітньої історії в Українському католицькому університеті у Львові.
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама