дивись.info

Русифікація Львова йде великими кроками. Ми будемо протестувати, – Радик

Русифікація Львова йде великими кроками. Ми будемо протестувати, – Радик

Рух «Економічний бойкот» планує провести у Львові акцію на підтримку української мови.

Про це сьогодні у коментарі ІА ZIK повідомив голова правління ГО «Економічний бойкотний рух» Олег Радик.

На його думку, проблема із засиллям російської мови у Львові дійсно є – щоб переконатися в цьому варто вийти на вулиці міста. Однак, зазначив він, очевидно, що хтось цю тему буде перед виборами розігрувати. «І тому якщо ми будемо проводити таку акцію, ми це буде робити дуже грамотно, щоб ніхто ніякого ні фашизму, ні ксенофобії нам не приплітав», – підкреслив Радик.

«Ми хочемо зробити акцію «День української мови», щоб нагадати, що колись мер і всі решта робили День російської мови, а тепер сором’язливо про це забувають. І ми бачимо, що русифікація йде великими кроками. Але оскільки зараз відбуваються вибори, а в ні в кого з «Економічного бойкоту» немає амбіцій на вибори, тому ми, можливо, проведемо цю акцію після них, щоб нас не використали в брудних цілях», – зазначив він.

Радик підкреслив, що активісти не збираються нікому нічого забороняти, але хочуть, аби і переселенці, і львів’яни зрозуміли, що розмовляти українською – це є модно, сучасно і красиво. Формат майбутньої акції, за словами Радика, ще не визначений.

«Ми заручилися підтримкою кримських татар у Львові. Вони нам допоможуть, тому що вони, на відміну від багатьох вимушених переселенців, вчать українську мову чомусь дуже швидко», – додав він.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...