дивись.info

В рамках Конгресу культури відбулась дискусія щодо культурної політики

В рамках Конгресу культури відбулась дискусія щодо культурної політики

У актовій залі ЛНУ ім. Івана Франка пройшла панельна дискусія, в рамках Конгресу культури Східного Партнерства, на тему «Культурні політики: країна, регіон, місто», під час якої учасники обговорили просування та розвиток культуної сфери у різних країнах та містах, а також торкнулися теми впливу культури на розвиток людини і суспільства загалом, передає прес-служба ЛМР.

Зокрема, учасники зазначили, що для досягнення результатів треба думати не лише про інституції в полі культури, а важливо думати про громадян загалом, що вони отримують від комунікації і культурного життя.

«Культурна політика – це порядок денний, який породжує вибір певних інструментів, і дуже важливо мати не лише питання про кількість грошей, які виділяються, а про те, як ці гроші використовувати», – коментує Олеся Островська-Люта, Перший заступник Міністра культури України (березень-листопад 2014), керівник програм і проектів фонду «Розвиток України» (2008-2014).

«Поняття добробуту ми здебільшого розуміємо як матеріальну успішність, але, можливо, ми повинні думати про добробут, як про добрі умови життя громадян у різних сенсах, а не лише у матеріальному. Поняття добробуту також включає у себе поняття примирення та порозуміння», – зазначив представник департаменту культури м. Люблін.

Також гості дискусії з країн-учасників Конгресу зазначили, що у свій час і Молдова, і Польща стикнулись із законодавством, яке не відповідає вимогам сьогодення, браком комунікації між культурними діячами і департаментами культури, а також наголосили на складності залучення культурної спадщини до економічного обігу, оскільки її утримування є дуже дорогим.

Нагадаємо, IІІ Міжнародний Конгрес культури Східного Партнерства «Місія культури в часи криз» проходить під патронатом Міністерства закордонних справ Республіки Польща, Міністерства культури Польщі, Міністерства культури Грузії, Міністерства культури Молдови, Міністерства культури України, Міністерства освіти України.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама