дивись.info

У Львові вп’яте пройдуть Дні європейської спадщини

У Львові вп’яте пройдуть Дні європейської спадщини

26-27 вересня у Львові вже вп’яте пройдуть Дні європейської спадщини. Для загального огляду будуть доступними об’єкти, які зазвичай є закритими. Тематикою цьогорічного заходу обрано «Сецесію». Про це Дивись Інфо повідомила прес-служба ЛМР.

«Цьогоріч не лише Львів бере участь у Днях європейської спадщини в Україні. Дуже приємно, що такі міста, як Київ, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернівці, Луцьк та Ужгород відгукнулись на нашу пропозицію підтримати цей традиційний європейський захід», – розповіла Галина Малець, начальник управління туризму ЛМР.

Цьогорічна тема заходу – «Сецесія». У програмі будуть представлені екскурсії, пов’язані з цією тематикою, а також виставки, концерти, дискусії, квести, інтерактивні майстер-класи для дітей.

«У Львові є багато цінних сецесійних об’єктів, які досить часто розміщені поза межами туристичного центру Львова і через це залишені поза увагою як мешканців, так і гостей міста. Ми хочемо показати ці об’єкти і зробити акцент на тому, що саме ця спадщина має хороші шанси стати новим туристичним продуктом, який розширить туристичну пропозицію Львова, а також дасть змогу розвантажити потоки до звичних для відвідування об’єктів», – додала Лідія Федчук, головний спеціаліст ЛКНП «Центр розвитку туризму м. Львова».

Захід проводиться управлінням туризму та управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ. Як і у попередні роки, участь безкоштовна, але на більшість заходів необхідна попередня реєстрація.

Слідкуйте за оновленням інформації на сайті www.lviv.travel та у соцмережах.

Довідка

European heritage days, або Дні європейської спадщини, проходять кожного вересня по всій Європі. Це день, коли маловідомі закриті споруди відкривають свої двері для відвідувачів, щоби розповісти таємниці, приховані за їхніми фасадами. Офіційно започаткована Радою Європи у 1991 році, ця традиція покликана привернути увагу до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства. Ідея святкування Днів європейської спадщини належить колишньому міністру культури Франції Джеку Лангу, за його словами, це проста і водночас приваблива концепція: запросити людей зазирнути за двері і вікна будівель, викликати в них цікавість до захопливої історичної спадщини. Нічого нудного або офіційного. Просто цікавий досвід для кожного. У 1984 році за його ініціативою були організовані Дні відкритих дверей у Франції, які пройшли під гаслом «культурній спадщині – нове життя». Експериментальний проект набув такого неймовірного резонансу, що наступного року ця ініціатива була затверджена на конференції Ради Європи.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама