дивись.info

Журналістам покажуть «Велику війну» у Центрі міської історії

Журналістам покажуть «Велику війну» у Центрі міської історії

У середу, 16 вересня, у виставковому залі Центру міської історії (вул. Академіка Богомольця, 6, 1-й поверх) відбудеться прес-екскурсія експозицією «Велика війна. 1914-… Індивідуальний та глобальний досвід». Для журналістів її проведе кандидат історичних наук Оксана Дудко. Початок – о 17.00 год. Для участі необхідна попередня акредитація. Про це Дивись Інфо повідомила прес-служба ЛМР.

«Перша Світова війна, відома також як Велика Війна, була безпрецедентним за масштабом конфліктом, який вплинув на всі виміри людського життя у цілому cвіті. Практично ніхто не піддає сумніву її винятковому значенню у світовій історії, однак дискусії про характер впливу війни і зміни, які вона спричинила, досі тривають», – зазначають організатори.

Метою виставки є погляд на війну з двох різних, але поєднаних перспектив: з одного боку – як на глобальний конфлікт, а з іншого – як на індивідуальний досвід різних її учасників.

Тематично виставка складається з двох частин. Перша з них присвячена глобальному виміру війни: вона була тотальною індустріальною катастрофою, що змінила кордони та політичні системи, каталізувала занепад імперій та виникнення нових національних держав, мала радикальне значення для культурних перетворень, економічних та наукових трансформацій.

Друга частина торкається індивідуального досвіду війни, так званої «культури війни». З огляду на нові технології та стратегії воєнних дій, Перша світова війна залучила величезну кількість населення різних верств та територій. Цілі суспільства на воєнному і домашньому фронтах працювали для потреб війни. Відтак виставка розповідає, як уявляли війну різні її учасники і що змушувало їх продовжувати воювати впродовж такого тривалого часу. Зокрема, виставка розглядає емоційні переживання, фізичні відчуття, моральні виклики тих, хто воював, та тих, хто перебував на домашньому фронті, у зонах окупації, або опинився «у підвішеному стані» як військовополонений, біженець чи переміщена особа.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама