дивись.info

Громади Львівщини, які об’єдналися, додатково отримають майже 4 мільярди гривень

Громади Львівщини, які об’єдналися, додатково отримають майже 4 мільярди гривень

Про додаткове фінансування та переваги для громад, які першими прийняли рішення про об’єднання, йшлося під час наради голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки з сільськими, селищними, міськими головами Львівської області, яка відбулася у п’ятницю, 11 вересня, повідомила Дивись Інфо прес-служба ЛОДА.

“Право кожної громади вирішити, використовувати чи ні запропоновані переваги від об’єднання. Сьогодні в Україні є 159 громад, які прийняли рішення об’єднатися, і 25 жовтня у них відбудуться вибори. На Львівщині таких громад є 15. Отже, 15 територіальних громад області зможуть обрати депутатів та сформувати власні органи влади. Також ці люди отримають додатковий фінансовий ресурс та можливість розпоряджатися землею”,– сказав керівник ОДА.

Директор Офісу реформ у Львівській області Орест Матвіїшин повідомив, що на сьогодні у регіоні сформовано 160 об’єднаних територіальних громад. За його словами, ті громади отримають за попередніми підрахунками, збільшення фінансового ресурсу на суму близько 3,8 млрд. гривень.

Він також додав, що загалом на 2015 рік із Державного фонду регіонального розвитку на розвиток територіальних громад Львівщина отримала майже 141 млн. гривень.

У свою чергу, старший науковий співробітник Інституту регіональних досліджень імені М.Долішнього Національної академії наук України Петро Жук зазначив, що децентралізація дасть можливість наповнити реальним змістом місцеве самоврядування.

“Адміністративно-територіальна реформа та децентралізація не послаблять нашу державу, а навпаки зміцнять її”, – резюмував він.

Нагадаємо, що Львівська обласна державна адміністрація надала Центральній виборчій комісії перелік територіальних громад для призначення перших місцевих виборів голів та депутатів об’єднаних територіальних громад.

Четвертого вересня Верховна Рада внесла зміни до закону про вибори, згідно з якими перші вибори голів та депутатів об’єднаних територіальних громад призначає Центральна виборча комісія. Львівська обласна державна адміністрація надала позитивний висновок на відповідність Конституції та законам України 15 територіальним громадам. Це – Заболотцівська, Гніздичівська, Новострілищанська, Тростянецька, Воле-Баранецька, Луківська, Вільшаницька, Бісковицька, Чукв’янська, Новокалинівська, Дублянська, Бабинська, Міженецька, Новоміська та Грабовецька громади.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.