дивись.info

Без змін немає майбутнього, – Петренко

Без змін немає майбутнього, – Петренко

Папір чи планшет, або чому в Україні не працює електронне урядування: під цією темою минула перша панельна дискусія Форуму е-врядування, який сьогодні стартував у Львові.

«Без змін у цієї країни немає майбутнього, – зазначив міністр юстиції України Павло Петренко. – Як сказав Степан Бандера, сильну українську державу український народ може здобути лише через боротьбу і важку працю. Після Революції гідності ми отримали напівзруйновану країну з фактично знищеним державним апаратом, з відсутністю моделі урядування, за якою держслужбовець повинен бути тим, хто допомагає українцю, тим, хто його консультує у будь-яких буденних справах. Та зараз ми будуємо нову унікальну модель розвитку України – ту українську мрію, за яку багато поколінь наших пращурів віддавали своє життя, за яку зараз наші хлопці вмирають на Сході».

За його словами, щороку в міністерство юстиції звертається 21 млн українців: починаючи від народження та отримання імені, укладення шлюбу та оформлення нерухомості, і закінчуючи смертю. «Всі ці речі стосуються кожного простого українця: він стикається з ними щодня. І відношення до держави у простого українця формується через призму манери спілкування з ним відповідального чиновника. Відтак, у нас було 2 варіанти: або прийняти стару модель і піти за течією, якою рухалось багато поколінь чиновників, міністрів та їхніх заступників, або ламати її. Ми обрали другий шлях: більш важкий та ризикований, але, я впевнений, єдино правильний. І коли в Україні з’явився перший електронний сервіс, який запровадило міністерство юстиції, – прототип ebay, де торгують великою кількістю товарів, – ми отримали шалену критику. Але пережили це. Йдеться про те, що ми перевели одну з найбільш корумпованих схем, яка існувала в міністерстві – продаж арештованого і конфіскованого майна – в режим он-лайн. Адже одного дня ми сказали: стоп. Більше реалізації майна через приватну компанію не буде. Зрештою, ми спромоглися отримати довіру від людей. Вони почали розуміти, що правила – одні для всіх. І ця довіра конвертувалась в ті перспективи, які ми маємо зараз: продажі на цьому майданчику збільшились у 12 разів», – розповів міністр.

Лише максимальна відкритість та прозорість у всьому здатні врятувати нашу державу, – переконаний міський голова Львова Андрій Садовий. «ІТ – це той удар, який може добити корупцію. Максимальна прозорість – це те, чого бояться люди, які нищать нашу державу», – підкреслив він.

Так, скажімо, сьогодні у львівському пологовому будинку міський голова, спільно з міністром юстиції, дали старт видачі свідоцтв про народження прямо в пологовому будинку. «Народилась дитина – зразу отримує свідоцтво. Загалом, сьогодні кожен 20-й львів’янин звертається до міста через е-сервіси. Ми запровадили в місті Особистий кабінет мешканця: там вже є кілька сервісів, але ця кількість буде збільшуватись. У жовтні ми стартуємо з карткою львів’янина, і перші, хто її отримає, – це наші хлопці, які повернулися з війни на Сході. Я думаю, що з Міністерством оборони, з Ощадбанком, ми цей проект продовжуватимемо. Насправді, те, що ми хочемо зробити, у нас вже є, але, можливо, не до кінця укомплектоване. У нас є бюджет міста на сайті міськради, але я хотів би, щоб кожен п’ятикласник міг розібратися в ньому. Наша ціль – це гідність людини: щоб вона не стояла в чергах і не відчувала приниження», – зазначив Андрій Садовий.

І тут, за його словами, важливо адекватно оцінювати можливості міста. «Ми можемо на 3 місяці закрити будь-яку обласну адміністрацію чи деякі міністерства, і ніхто навіть не зверне на це уваги. Якщо ж місто не буде працювати хоча б півдня, буде катастрофа: маючи 500 міст в нашій державі – 500 турбореактивних двигунів, які можуть вивести Україну на зовсім нову орбіту розвитку – має бути повага до місцевого самоврядування», – додав міський голова.

Нагадаємо, форум відбувається в приміщенні Українського католицького університету. Упродовж двох днів в тут презентуватимуть практичні напрацювання у сфері електронного врядування, що були втілені за останній рік. На гостей форуму чекає понад 50 презентацій, відомі спікери, інноваційні рішення, презентація перших кроків до впровадження ID-картки мешканця, нові послуги, які змінюють історію сучасної України, мотиваційні дискусії, знайомство зі стратегією розвитку електронного міста та багато іншого.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама