дивись.info

Е-послуги повинні бути одного формату, – радник міністра адміністрування та цифрації Польщі

Е-послуги повинні бути одного формату, – радник міністра адміністрування та цифрації Польщі

Другий день Форуму е-урядування триває. Так, під час однієї з панельних дискусій експерти з України, Грузії та Польщі обмінялись досвідом у питанні впровадження е-сервісів та шляхах ідентифікації мешканців для їх отримання.

«Торік я мав враження, що у сфері е-урядування в Україні зроблено дуже мало. А тепер я приїхав на Форум е-урядування, і розумію, що насправді зроблено великий прогрес, та найбільша його частка – тут, у Львові. Тому наступний крок – це поширити його досвід на всю країну. Та ви на правильному шляху, – зазначає радник міністра адміністрування та цифрації Польщі Маріуш Пшибишевський. За його словами, у Польщі більшість ініціатив у сфері е-врядування народжувалось на центральному рівні, а звідти вже поширювалось на міста – і це попри те, що кілька регіонів країни є надзвичайно прогресивними. «Це правильно, адже е-послуги повинні бути широкодоступними та одного формату – у всіх точках однієї країни. У реформуванні ми намагаємось уникати ситуацій, коли громадянам надають послуги різного рівня», – підкреслює він.

Водночас, голова правління Інституту розвитку свободи інформації Грузії Лєван Авілішвіллі відзначає: коли реформи поширюють зверху вниз – це не завжди добре, тому що така сфера як е-урядування вимагає дещо більшої свободи. Однак, зізнається: більшість будь-яких реформ в Грузії проводили саме таким чином. Тим не менш, грузинське Міністерство юстиції, якому підпорядковані структури, що відповідають за е-врядування в країні, є надзвичайно прогресивним і, загалом, найбільшим рушієм впровадження реформ.

Львів у сфері е-врядування стоїть попереду міст України, тож готовий залюбки поділитись отриманим досвідом та успішністю. «Щоб скопіювати наш «Особистий кабінет мешканця», іншим містам варто лише скопіювати, вставити і почистити реєстр», – жартує керівник міського управління міжвідомчої координації Тимофій Александронець. За його словами, місто пропонує всім охочим нову, якісну, цілком готову модель – залишилось лише взяти її і використати.

Нагадаємо, Форум відбувається в приміщенні Українського католицького університету. Уже другий день тут презентують практичні напрацювання у сфері електронного врядування, що були втілені впродовж останнього року.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.