дивись.info

На Львівщині стартували Міжнародні дні освіти дорослих

Під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Національна спілка журналістів України, Представництво DVV International в Україні, Національна академія державного управління при Президентові України, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська міська рада та інші організації з 5 по 10 жовтня проводять Міжнародні Дні Освіти Дорослих на Львівщині.

За словами організаторів, головна мета Міжнародних Днів Освіти Дорослих – сприяти формуванню в українському суспільстві розуміння цінності освіти дорослих і освіти протягом всього життя, а також підвищувати спроможність організацій, які надають послуги в цій сфері. Освіта дорослих — це той ресурс, яким можуть користуватись люди для підвищення рівня добробуту власного життя, сім’ї, свого регіону, країни в цілому.

Василь Кремень, президент НАПН України, президент Товариства «Знання» України, доктор філософських наук, професор, дійний член НАН і НАУП України: «Виїзне проведення днів освіти дорослих відбувається в Україні вперше. Львівщина та Львів зокрема, були обрані для проведення подібних заходів зовсім невипадково, оскільки тут існують потужні традиції освітянської діяльності, які сягають століть, тут розташовані потужні професійні технічні та вищі навчальні заклади. Потрібно зазначити, що освіта завжди відігравала важливу роль у розвитку суспільства, а сьогодні є особливо важливою, адже світ вступив до інноваційного типу прогресу, коли відбувається швидке оновлення ідей, знань і технологій. Тому будь-який професіонал у своїй справі має постійно удосконалюватися і шукати нові шляхи до розвитку своєї майстерності, розвивати у собі бажання навчатися впродовж усього життя. Фестивалем освіти, ми хочемо підкреслити те, що одним із головних завдань для держави на сьогодні забезпечення можливості навчання для дорослих, розвиток організації та системного удосконалення структури освіти. Аби мати цілісну систему освіти потрібно насамперед зініціювати громадську думку в Україні, яка б розуміла значимість освіти дорослих, розробити технології, необхідні для її поширення, зорієнтувати державу у цьому питанні для створення відповідного законодавчого поля, аби захистити і підтримати освіту дорослих».

Дні Освіти Дорослих (ДОД) на Львівщині дозволять поінформувати населення про діючі організації та програми з освіти дорослих, сприяти формуванню громадської думки щодо навчання впродовж життя, обміну досвідом впровадження програм освіти дорослих в Україні, розвитку громадянського суспільства, сприяти доступності освіти дорослих для вразливих груп населення, задоволенню потреб в освіті з урахуванням запитів сучасного ринку праці. Львів та Львівська область показують на власному прикладі вплив освіти на життя людей, дорослих, будь то безробітні, чи пенсіонери, чи внутрішньо переміщені особи.

В рамках Днів Освіти Дорослих відбудеться телеміст, численні круглі столі, відкриті конференції, форум з освіти дорослих, які пройдуть на базі різних установ м. Львова.

Завершальним заходом Днів Освіти Дорослих стане Фестиваль освітніх послуг для дорослих і ярмарок вакансій, який проводиться в Палаці мистецтв м. Львова у співпраці Національної академії педагогічних наук, DVV International в Україні з Західноукраїнським ресурсним центром «ЗУРЦ» і Львівським обласним центром зайнятості. Провайдери освітніх послуг представлять широкий спектр можливостей для  населення Львівської області, зможуть обмінятись досвідом, а гості — знайти роботодавця або проектну мрію,  ознайомитись з технологіями та можливостями освіти дорослих і освіти на протязі всього життя, прийняти участь у майстер-класах знародної або професійної творчості, зустріти цікавих людей.  А на ярмарку вакансій місцеві роботодавці зустрінуться з людьми, які шукають роботу.

Аніта Якобсоне, регіональний директор Представництва DVV International в Україні, Республіці Білорусь, Республіці Молдова, доктор філософії: «Дуже приємно, що так багато державних організацій підтримали ініціативу проведення днів освіти дорослих на Львівщині, адже в історії людства саме інтелігенція завжди започатковувала певний рух, який приводив до нового етапу у розвитку країни. На сьогодні ми розуміємо, що будь-які переміни у житті суспільства мають супроводжуватися елементами просвітництва і кожна людина у своєму новаторстві має бути підсилена ресурсом освіти. Якщо йти до кращого, то насамперед через покращення рівня освіти. Тому головною метою впродовж проведення днів освіти дорослих – змусити замислитися свідому громадськість над тим, що навчання у будь-якому віці є невід’ємною частиною розвитку, є особливою ланкою наших потреб. Також хотілося б нагадати, що освіта повинна бути доступною і якісною для кожної людини, незалежно від того, де вона мешкає, чим займається і скільки заробляє».

Під час Днів Освіти Дорослих учасниками різних заходів, загальна кількість яких наблизиться до 3000 осіб, будуть внесені пропозиції по формуванню єдиної стратегії розвитку освіти дорослих на обласному, районному та місцевому рівнях Львівської області.

Варто зазначити, що Україна з 2000-го року бере активну участь у міжнародній акції «Дні освіти дорослих», яка проходить у більш ніж 50 країнах по всьому світу. Ідея «Днів освіти дорослих» зародилася в 1992 році в Національному інституті безперервної освіти дорослих (NIACE) у Великобританії. На п’ятій конференції ЮНЕСКО в Гамбурзі в 1997 році більше 1,5 тисячі представників міністерств освіти, урядових та неурядових організацій, фондів, дослідницьких центрів з усіх континентів рекомендували проведення ДОД в усіх країнах світу. Освіта дорослих охоплює як систему формальної освіти, так і неформальної, з метою  підвищення кваліфікації та перенавчання, розвитку громадянської участі і демократії, посилення підтримки соціально незахищених груп в їхній інтеграції у суспільство і персонального росту.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама