дивись.info

Садовий думає, що проспект Чорновола стане комфортним для мешканців

Садовий думає, що проспект Чорновола стане комфортним для мешканців

Тривають роботи з облаштування громадського простору на просп. Чорновола: зараз там ставлять поребрики та влаштовують велодоріжку. Також замінюють хідники, на які районна адміністрація отримала 2,5 млн грн. з міського бюджету. Окрім цього, на висадку дерев мешканці мікрорайону зібрали понад 48 тис грн.

«Ще одна частина міста стає більш комфортною для мешканців. Облаштовуємо хідники, велосипедну доріжку. Головне – що ми робимо це спільно з мешканцями. Мешканці долучились і за кошти мешканців будуть висаджуватись дерева – більше 40 тис грн було зібрано, будуть висаджені платани, а також кущі. Дорога зроблена кілька років тому. Зараз робимо хідники, велодоріжку, тут буде новий осередок. Як бачимо, вже фінальна робота по Музею «Територія терору». Це новий музей, який створюється у Львові. Тут житлові будинки і цей район буде мати нове життя.

По музею будівельні роботи в основному вже виконані. Зараз важливо – наповнення самої експозиції і концептуальні дискусії в різних середовищах, щоб краще представити період того часу, бо тут десятки тисяч людей і життя втрачали, і проходили через складні умови, які були спеціально створені для поневолення людей різних національностей.

Окремо кошти були на хідники, окремо на велодоріжки. Тут роботи залишилось не багато. По хідниках роботи будуть завершені за півтора-два тижні. По велодоріжці залишилась ще частина під мостом, це також буде протягом 10 днів завершено.

Тут буде висаджено більше 40 платанів і багато кущів. Аварійні дерева зрізали», – розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

Роботи з реконструкції стартували 27 серпня. За цей час на ділянці від вул. Під Дубом до вул. Липинського зрізали 24 дерева, 14 з яких – аварійні. Натомість обіцяють висадити 360 низькорослих кущів та 32 нові дерева – платани. Як розповідають в департаменті розвитку, одне таке дерево коштує 1400 грн. Щодо кущів, то тут планують сформувати лінію, завдовжки 180 м, по 2 саджанці на метр. Наразі зупинилися на пухиропліднику, ціна якого в середньому складає 80 грн. за одиницю.

«Цьогоріч кожній районній адміністрації місто виділило трохи менше 100 тис. грн. на озеленення вулиць. Саме за ці кошти і мають закуповувати нові дерева. Однак вийшло так, що у Шевченківському районі паралельно з ремонтом на просп. Чорновола, реалізують ще один великий проект благоустрою – облаштування скверу на вул. Хмельницького, де також мають висаджувати дерева. Відтак, грошей на просп. Чорновола бракує. На озеленення ділянки від вул. Хімічної до Під Дубом потрібно 73,6 тис. грн., тобто більшу частину бюджету озеленення району. Звісно, можна просити про збільшення бюджету, але на це потрібно багато часу. Таким чином, було розпочато збір коштів на дерева серед мешканців району – для цього активісти відкрили окремий банківський рахунок. Натомість, кущі за бюджетні кошти закуповуватиме районна адміністрація», – пояснив Олександр Шутюк, працівник департаменту розвитку та експерт з озеленення.

Загалом, на дерева було потрібно 44,8 тис. грн. Станом на сьогодні, зібрано 48,45 тис грн.

Щодо велодоріжки, то вона пролягатиме від вул. Липинського до вул. Під Дубом, по 700 м в обидві сторони. За словами радника міського голови з питань розвитку велоінфраструктури Олега Шміда, станом на сьогодні зроблено орієнтовно 30% необхідних робіт.

«Це надзвичайно важлива велодоріжка, оскільки з’єднуватиме вже готові ділянки в центрі та на Збоїщах», – підкреслив він.

Так, за прогнозами, до кінця року у Львові буде близько 70 км велодоріжок (станом на зараз – близько 45-50 км).

Місто отримає відреконструйований просп. Чорновола до середини жовтня. Саме цей час є оптимальним для висадки нових дерев.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.