дивись.info

У Пискоровичах збудували і освятили каплицю

У Пискоровичах збудували і освятили каплицю

У суботу, 3 жовтня, у селі Пискоровичі Лежайського повіту (Республіка Польща), відбулося урочисте освячення греко-католицької каплиці, збудованої на церковному подвір’ї біля зруйнованої української греко-католицької церкви. Про це Дивись Інфо повідомила прес-служба обласної ради.

У ніч з 17 на 18 квітня 1945 р. в Пискоровичах відділи польської Національної військової організації вчинили масові вбивства українців, яких зібрали на збори у зв’язку з депортацією на територію УРСР. Збудована ще у 1842 році цегляна церква Св. Івана Богослова була зруйнована в 50-х роках після депортації місцевих українців.

За ініціативою та на доброчинну пожертву уродженця сусіднього Лежайська, тепер мешканця Детройта (США) Романа Базилевича, на церковному подвір’ї, поруч із руїнами церкви збудовано величну каплицю, як символ пам’яті про невинні жертви Пискорович.

В урочистому освяченні каплиці взяла участь численна делегація з Львівщини, у складі якої були члени товариства „Надсяння”, представники громадськості Львівщини, а також члени українських громад з Перемишля та Ярослава.

Разом українцями у релігійних урочистостях також взяли участь керівники місцевих повітової, гмінної та сільської польської влади.

Чин освячення каплиці та Архієрейську літургію відслужили Митрополит Перемишльсько-Варшавської архієпархії УГКЦ Іван Мартиняк, Перемишльський єпископ УГКЦ Євген Попович та 13 греко-католицьких та римо-католицьких священиків. Під час освічення та Літургії співав хор товариства „Надсяння” зі Львова.

Почесним гостем на урочистостях був мешканець Стальової Волі, родич Романа Базилевича пан Анджей Зуба, який за дорученням фундатора спорудження каплиці керував її будівництвом.

Делегація Львівщини прибула на урочистості не з порожніми руками. Від колишніх пискоровичан та їх нащадків, які зараз проживають на Тернопільщині та Львівщині, для каплиці було передано два образи, різьблений дерев’яний хрест та чашу для причастя.

Представники Львівщини після урочистостей, перед тим як відбути до України, побували на місцевому цвинтарі, де помолилися за упокій душ українських жертв Пискорович, які були убиті 70 років тому. Панахиду відслужив отець Тарас із Львівщини. Голова товариства „Надсяння” Володимир Середа, звертаючись до присутніх, відзначив: „Трагедія українців Пискорович повинна мобілізувати всіх нас сущих як українців, так і поляків на те, щоб у майбутньому подібні трагічні події ніколи не трапилися”.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.