дивись.info

Львів буде виключений із спадщини ЮНЕСКО, – експерт

Львів буде виключений із спадщини ЮНЕСКО, – експерт

За місяць-другий Львів буде виключений із списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це, під час публічних дебатів на тему: «Самоврядування і самобуди…», повідомила заступник голови ГО «Центр суспільних інновацій», активіст Народної дії Олеся Дацко.

Повідомили Дивись.Інфо у Львівському прес-клубі.

За словами О. Дацко, два роки тому відбулася 37 сесія ЮНЕСКО. Львову було винесено «китайське» попередження щодо виключення історичного центру Львова зі списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

«Цього літа відбулася 39 сесія, де Львівська міська рада звітувала про кількість проданих пампухів і кількість туристів. Експерти ЮНЕСКО сказали: «Вибачте, нас це не цікавить, нас цікавить як зберігаються пам’ятки». І власне ті самобуди та ті незаконні будівництва, які ведуться в межах державного історико-архітектурного заповідника на сьогодні несуть катастрофічну загрозу щодо виключення Львова зі списку ЮНЕСКО», – каже вона.

Також, за її словами, 5 травня голова ЛОДА ліквідував Львівський державний історико-архітектурний заповідник як юридичну особу.

З цим, що Львів може бути виключеним зі спадщини ЮНЕСКО, погоджується і представник від партії «БПП – Солідарність» Орест Шейка. Як приклад руйнування будинків у центральній частині міста внаслідок міської безгосподарності, а, можливо, і корупції, він наводить спробу будівництва готельного комплексу по вулиці Федорова.

«Скуповується насамперед земельна ділянка, на місцевому рівні погоджується будівництво, будується котлован завглибшки вісім метрів, археологічні роботи потроху припиняються і не враховується жодної думки археологів. Після того, ми кличемо експертів з Києва, з Міністерства культури, аналізуємо. Археологи кажуть: «Ви знаєте, що ви робите в центрі Львова? Якщо ви це побудуєте, ви побудуєте греблю в центрі Львова. Тому що тут йде дуже багато підземних джерел. Всі будинки довкола на Руській, на Сербській, на Федорова «складуться», як книжки». Відповідно, зараз кілька років стоїть порожній будівельний майданчик. Ніхто не притягнений до відповідальності, ні з тих, хто будував, ні з тих, хто кришував», – розповідає він.

Хоча громадські активісти вважають, що не депутати домоглися припинення цього будівництва та скасування дозволів.

«Ви, як депутат, звернулися в суд, ви були п’ять років в судах проти органів влади, проти забудовників, ви виступили на нашій стороні під час судових процесів?», – закинула Орестові Шейці юрист та правозахисник Олеся Ковалишин, яка і відстояла в суді рішення на користь громади та Львова.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.