дивись.info

У Львові стартують учнівські Інтернет-олімпіади «Львів відкритий для світу»

Сьогодні у Львові оголосили про початок проведення Інтернет-олімпіад з ІТ, англійської мови, математики, фізики, біології та хімії. Організатори запрошують до участі учнів як львівських шкіл, так і шкіл з інших міст та областей України.

Всеукраїнська учнівська олімпіада «Львів відкритий для світу» започаткована у 2013 році у м. Львові. Перша олімпіада була присвячена ІТ, проводилась серед учнів середніх закладів освіти в номінаціях: комп’ютерна лінгвістика (англійська мова); офісні програми, «Графіка», «Веб-дизайн», «Обчислювальна техніка», «Програмування». З 2014 року організовано також олімпіади з математики та англійської. З англійської мови вперше в Україні організовано он-лайн диктант. Учасниками міської учнівської олімпіади з інформаційних технологій можуть бути учні 5-11-их класів середніх загальноосвітніх навчальних закладів України.

«З метою розвитку творчих здібностей, а також для виявлення талантів серед учнів міське управління освіти спільно з Національним університетом «Львівська політехніка», а також з ЛНУ імені Івана Франка продовжує впроваджувати проект Інтернет-олімпіад. Перша олімпіада була проведена у Львові в 2013/14 навчальному році і тоді до неї долучилось понад 1500 учнів з навчальних закладів Львова.

У минулому році до олімпіади з ІТ додались ще олімпіади з англійської мови, математики та фізики. Кількість учасників зросла до 5 тисяч.

Цього року проводимо вже третю ІТ-олімпіаду, другу олімпіаду з математики та англійської мови, а також перші олімпіади з хімії та біології.

Усі Інтернет-олімпіади проводяться у два тури за виключення олімпіади з ІТ де є три тури.

Як правило перший тур є заочним і право взяти участь мають усі бажаючі незалежно від рівня знань.

Участь у цих олімпіадах є безкоштовною, треба мати лише комп’ютер та доступ до Інтернету.

Сподіваємось, що цього року зацікавленість олімпіадами буде більшою, а також запрошуємо долучатись і учнів з інших міст», – Зоряна Довганик, в.о. начальника управління освіти ЛМР.

Метою олімпіади з інформаційних технологій є:

  • стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді;
  • виявлення обдарованих учнів та розвиток їх творчих здібностей, залучення їх до навчання у вищих закладах освіти країни;
  • підвищення інтересу до поглибленого вивчення інформаційних технологій, прищеплення широким колам учнівської молоді навичок дослідницької роботи;
  • пропаганда досягнень науки, техніки та новітніх технологій;
  • підведення підсумків роботи факультативів, гуртків, секцій, учнівських наукових товариств, активізація всіх форм позакласної та позашкільної роботи з учнями;
  • залучення професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів вищих закладів освіти, працівників наукових закладів України до активної допомоги навчально-виховним закладам у справі поліпшення стану викладання інформатики та підвищення рівня знань, умінь та навичок учнівської молоді;
  • формування команд для участі в міжнародних олімпіадах, конкурсах та турнірах.

«Львівська політехніка, як і всі виші зацікавлені в тому, щоб освіта будь якої людини була безперервною починаючи зі школи. І тому, власне, щоб стимулювати учнів і студентів навчатись та вивчати нові технології, підходи та методи, ми організовуємо такого роду олімпіади і навіть не з профільних для нас дисциплін, адже вважаємо, що дитина, яка талановита в чомусь одному – талановита у всьому.

Дуже відмінною рисою цих олімпіад є те, що її організовує не одна організація, а абсолютно різні сторони: і освіта шкільна, і вища освіта, і ІТ кластери, і місто. Така взаємодія різних гравців дає змогу проводити олімпіаду на найвищому рівні і знаходити таланти, які принесуть користь нашій країні та суспільству», – Наталія Шаховська, декан базової вищої освіти Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій НУ «Львівська політехніка».

Організатори: Львівська міська рада, Інститут комп’ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка», кампанія «Розумне місто»

Всеукраїнська учнівська олімпіада з інформаційних технологій проводиться в три етапи:

  • І етап – жовтень, заочний, за допомогою системи он-лайн-тестування;
  • IІ етап олімпіади проводиться в очній формі на базі бібліотеки Національного університету «Львівська політехніка».
  • ІІІ етап олімпіади з ІТ проводиться у квітні 2016 року та передбачає виконання творчого завдання на одну із запропонованих тем:

– розроблення комп’ютерних ігор,

– розроблення сайту,

– розроблення символіки для задач інформаційних технологій.

Для мотивації та можливості розвитку учнівських талантів організатори та партнери планують нагородити переможців другого та третього етапів цінними призами.

«Для переможців це набуття різного досвіду, знайомство з новими людьми, а також можливість отримати цінні подарунки, але не лише комп’ютер чи планшет, а й можливість навчатись у провідних ІТ-компаніях.

Так, до прикладу, минулорічні переможці отримали матеріальну винагороду в розмірі десяти тисяч гривень, а окрім цього навчальні заклади де вони вчаться отримали комп’ютерні класи», – додала Зоряна Довганик.

Окрім ІТ-олімпіади за таким принципом проводяться також олімпіади з математики та англійської мови.

Графік проведення:

17 жовтня – Олімпіада з інформаційних технологій

18 жовтня – Олімпіада з математики

24 жовтня – Олімпіада з англійської мови

6 грудня – Олімпіада з біології

13 грудня – Олімпіада з хімії

Деталі за посиланням: victoria.lviv.ua/portfolio/olympiad/

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.