дивись.info

У Львові презентували електронно-медичну картку пацієнта

Львів стане одним із пілотних міст після Києва, де у Військово-медичному клінічному центрі Міністерства оборони України впроваджуватимуть систему електронної медицини. Так, сьогодні тут офіційно дали старт проекту впровадження електронної картки пацієнта: наразі розпочинають дослідну експлуатацію, реалізувати ж обіцяють до кінця року.

У квітні 2015 р. робоча група Міністерства оборони України, спільно з компанією «Eleks», Ощадбанком та волонтерами, розпочала впровадження системи е-медицини, розпочинаючи з електронної картки пацієнта. Уже в серпні вона пілотувала з рішенням в хірургічному блоці і приймальному відділенні та навчила перших лікарів користуватися системою. Усю систему побудовано за ресурси донорів і за допомогою волонтерів, завдяки чому проект з бюджетом в 10 млн грн. запустили для госпіталю безкоштовно. У недалекому майбутньому заплановано масштабувати систему на всі військові госпіталі, аби забезпечити більш швидке надання першої допомоги і більш якісне лікування.

«У цілому світі військові технології та військова медицина завжди йдуть на декілька кроків попереду. І мені приємно, що власне завдяки е-команді, яка сьогодні почала працювати в Міністерстві оборони, ця тенденція дійшла і до України. Також дуже приємно, що львівська команда активно до цього долучається. І, власне, проект, який сьогодні презентують, – це можливість оперативно отримати інформацію про стан здоров’я військового, який, скажімо, щойно отримав поранення і прямує на госпіталізацію, а лікарі вже можуть готуватися до надання йому якісної допомоги. Це речі, які є звичними у світі, однак у військовій медицині в Україні, на превеликий жаль, такого ще не було. Важливо також, що все те, що ми будемо спільно робити для військових, автоматично робитимемо й для Львова. Звичайно ж, усі наші технології передаватимемо й іншим містам України, тому що немає нічого ціннішого за здоров’я українців. Тим паче, ми робимо це все на велике свято, і я вірю, що Покрова це все благословляє і скеровує в добру путь», – зазначив під час презентації міський голова Львова Андрій Садовий.

«Сьогодні ми, спільно з міськрадою, Янікою Мерило та колективом військового госпіталю, робимо величезну справу, впроваджуючи проект е-здоров’я, – відзначив заступник міністра оборони Юрій Гусєв. – Хочу підкреслити, що Львів сьогодні – у першій черзі долучених до цього проекту. Окремо дякую Андрію Садовому за ту підтримку, яку ми сьогодні відчуваємо від міської влади. Спільно ми працюємо за ще кількома напрямками: це і передача тих будинків, які колись належали Міністерству оборони, на баланс Львова, та покращення життя їхніх мешканців, і реалізація проектів з будівництва житла для військовослужбовців, і створення відповідної інфраструктури військкоматів міста Львова, і покращення бази, яка формується сьогодні у львівському госпіталі для впровадження таких інновацій як е-здоров’я». За його словами, Львів обрали одним із пілотних міст тому, що він активно підтримує впровадження новітніх технологій, а також тому, що міський Військово-медичний клінічний центр має хорошу технічну готовність. «Я вірю в швидку та успішну інтеграцію системи саме у Львові», – додав заступник міністра.

«Львів показав неймовірно багато завзяття та сильну волю, щоб цей проект таки відбувся, – підкреслив Михайло Лопатін, керівник проекту е-Здоров’я, представник Офісу Реформ Міністерства оборони України. – Більше того: як тільки виникла ідея розвивати систему у Львові, одночасно відгукнулося дуже багато людей, які сказали – так, ми готові, ми хочемо, аби ця система була тут. Тому сьогодні та підтримка, яку ми отримуємо від львівської громади, у тому числі – від керівництва міста, просто змушує нас приїхати сюди та зробити Львів першим кроком у реалізації проекту. За це дуже велике спасибі місту та львівській громаді».

За словами радника міського голови Львова Яніки Мерило, електронно-медична картка пацієнта дасть можливість лікарям і медичному персоналу у віддаленому доступі переглянути історію хвороби пацієнта, його діагноз та клінічні дослідження, що дозволить швидше та більш якісно надавати медичну допомогу. Вона також даватиме змогу замовити собі цифровий рецепт, отримати певні види довідок або й записатись на прийом до лікаря. «До прикладу, якщо ти кожного місяця маєш отримувати певні ліки, то тобі не треба буде знову і знову стояти в черзі – ти зможеш одразу прийти в аптеку й отримати той рецепт, який ти замовив через Кабінет мешканця. Це важливо не лише для пацієнтів, а й для лікарів, адже вони матимуть змогу бачити історію хвороби, зроблені рентгени та аналізи. Це даватиме їм більш комплексну картину, що означає і більш точний діагноз. Також це допоможе отримати відповідні довідки: скажімо, якщо вам потрібно оновити водійські права, то для чого ще раз здавати ті аналізи, які ви вже здавали незадовго до цього? І що також важливо – картка даватиме можливість записатися на прийом до лікаря. Загалом, це дуже довгий процес, однак важливо, що ми вже рухаємось правильним шляхом», – зазначила вона.

Керівник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону Іван Гайда підкреслює: впровадження такої картки означатиме 2 роки вперед у розвитку військової медицини країни.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.