дивись.info

У Львові вшанують пам’ять Головінського

У неділю, 18 жовтня о 14:15 год у Львові на вул. В. Симоненка, навпроти церкви св. Володимира та Ольги на пам’ятнику борцю за незалежність України Юліану Головінському буде встановлено меморіальну дошку. Про це Дивись Інфо повідомила громадська організація «Меморіал»

До річниці встановлення пам’ятника активісти «Меморіалу» вирішили розмістити вшанувальну таблицю. За словами голови правління громадської організації «Меморіал» Романа Гунди: «Така ідея виникла після того, як багато людей, проходячи повз пам’ятник ставили часто запитання: “Хто такий Юліан Головінський і що він зробив?. Переконанний що кожний пам’ятник повинен мати подібні інформаційні дошки, адже городяни міста часто не знають кому встановленні пам’ятники. Тому активісти Меморіалу будуть продовжувати практику встановлення подібних меморіальних дошок».

Нагадаємо, що відкриття пам’ятника відбулося 12 жовтння 2014 року. П ам’ятник Юліану Головінському споруджений коштом громади – це 108 тис. грн. Гроші збирали три роки. Пам’ятник виготовлений з житомирського граніту. Скульптор – заслужений художник України Любомир Яремчук, архітектор – Василь Каменщик.

Довідка

Юліан Головінський – визначний український військовий і політичний діяч, сотник УГА, член УВО і ОУН з часу їх заснування (з 1920 р. і з 1929 р. відповідно).

Народився в містечку Радимно біля Перемишля (тепер на території Польщі). Навчався в українській гімназії у Львові. Під час Першої світової війни мобілізований до австрійської армії, воював на італійському фронті. Брав участь в українсько-польській війні 1918-19 рр.

З лютого 1919 р. командував Равською (шостою) бригадою УГА, яка відзначилась у серпні 1919 р. в боях з більшовицькими військами під час спільного походу українських армій на Київ.

У серпні 1920 р. Ю.Головінський став співзасновником Української військової організації.

1924-26 рр. керував “Летючою бригадою”, яка здійснила ряд збройних акцій проти польських державних установ у відповідь на антиукраїнські заходи польського уряду.

В жовтні 1926 р. заарештований польською поліцією, більше року провів у польських слідчих тюрмах.

У червні 1930 р. на Празькій конференції ОУН-УВО призначений Крайовим провідником ОУН на Західноукраїнських землях і Начальним командантом УВО.

20.9.1930 р. Ю.Головінський був заарештований. За офіційною версією польських властей Ю.Головінський був убитий “при спробі втечі”. Поховано Ю.Головінського на цвинтарі В.Глібович.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.