дивись.info

Львів – це центр будівництва української державності, – Саакашвілі

Львів – це центр будівництва української державності, – Саакашвілі

 У Львові стартували Дні бессарабської культури. Заходи відбуватимуться сьогодні та завтра під гаслом «Зшиваємо країну». Як зазначив під час урочистого відкриття Міхеіл Саакашвілі, голова Одеської ОДА, це заходи, які допомагають будувати нову українську державу. І не дивно, що така ініціатива реалізована у Львові, адже, за словами очільника Одещини, «Львів – це центр будування української державності».

«Тут така гарна атмосфера, що для кожного громадянина України, а також мешканця Одещини – це дійсно завжди свято – бути у Львові. Ми робимо насправді інтеграцію Одещини і того куточка Одещини – Бессарабії. Там дуже добрий і гарний народ, дуже цікава культура. Це дійсно дає надію на майбутнє України. Ми всі разом спільними зусиллями переможемо.

Це дійсно така історична ініціатива, такого ніколи не було. Це консолідує націю, надає надію кожному мешканцю України, незалежно від етнічності, не залежно від мови, якою вони спілкуються. Це дійсно така нова ініціатива, яка будує нову українську державу. Як завжди, це відбувається у Львові. Львів – це центр будування української державності», – зазначив Міхеіл Саакашвілі, голова Одеської ОДА.

В рамках Бессарабської амбасади у Львові виступатимуть музичні й танцювальні колективи з різних куточків Одеської області, діятиме виставка побуту різних етнічних груп, які там мешкають. Львів’яни та гості міста зможуть посмакувати стравами бессарабської кухні на майстер-класах та презентаціях. Родзинкою кулінарної частини стане дуель двох страв – мамалиги та баноша на пл. Ринок.

«Політики часто роз’єднують, а наше завдання – об’єднувати. Робити Дні Львова в Одесі, Дні Бессарабії у Львові – так зшивати всю Україну, вона ж сама цього не зробить. Ми повинні це робити, люди повинні спілкуватись один з одним. Думаю, що всі, хто сьогодні приїхав з Бессарабії, з Одеси, що вони, побувавши тут 2-3 дні, вже поїдуть з зовсім іншим настроєм. Так, як львів’яни, які перший раз поїхали в Бессарабію, були вражені, бо такої краси не бачили», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

саак саак2

Ініціатива з проведення Днів бессарабської культури у Львові належить виноробу з Одещини, власнику ТМ “Колоніст” Івану Плачкову та львівській ресторанній компанії Kumpel’ Group. Активну участь в організації беруть Одеська та Львівська облдержадміністрації, Львівська міська рада та Клуб галицької кухні.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.