дивись.info

Громади Львівщини підсумовують досягнуті результати, – спільний проект ЄС та ПРООН

19 жовтня у на засіданні координаційної ради підбили підсумки реалізації спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-3″ (МРГ) та окреслили перспективи на 2016 рік.

Третій етап проекту діє в області ще з жовтня 2014 року, під час якого місцеві громади впроваджують ініціативи з енергоефективності та енергозбереження, водовідведення, каналізування, утилізації відходів та охорони здоров’я. Завдяки активній спільній роботі громад, міст, районів, обласної державної адміністрації та обласної ради, Львівщина отримала можливість реалізувати 32 мікропроекти у сільській місцевості та 27 у містах. Загалом користь від впровадження таких ініціатив отримали більше 22 тисяч осіб.

За словами першого заступника голови Львівської ОДА Ростислава Замлинського,  згадані мікропроекти є міцним підґрунтям для стабільності та самостійності громад. “Саме завдяки добрим напрацюванням у сфері вирішення соціальних проблем громад, люди на місцях, генеруючи нові ідеї, сприяють зародженню економічних ініціатив та розвитку”, – зазначив він під час обговорення.

Підсумовуючи досягнення, та зважаючи на реформи, які нас очікують, учасники окреслили плани на майбутнє. Зокрема, серед основних завдань Проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” на 2016 рік вирішено завершити впровадження мікропроектів у містах та сільських громадах та активізувати роботу лабораторії з енергоаудиту. Крім цього, планують відзняти навчальний фільм про успіхи громад та розвинути роботу районних/міських ресурсних центрів у частині пошуку міжнародних грантових коштів.

Довідка:

Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” (МРГ) з 2008 року активно діє по всій території України. Віднині 2,6 мільйонів людей у понад 2000 сіл покращили своє життя через реалізацію мікропроектів щодо відновлених дитячих садків та шкіл (664), медичних пунктів (118), доступі до якісної води (110), охороні довкілля (9), енергозберігаючого вуличного освітлення (706). Понад 2000 місцевих ініціатив було впроваджено, понад 20,000 членів громад та 6,000 місцевих та обласних чиновників пройшли тренінги з фінансового управління та управління проектом.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.