дивись.info

Початок призову перенесли через вибори, – Поронюк

Початок призову перенесли через вибори, – Поронюк

Через проведення в Україні місцевих виборів початок осіннього призову перенесли на 1 листопада.

Про це заявив керівник Західного регіонального медіацентру Міністерства оборони України полковник Олександр Поронюк.

За його словами, рішення перенести осінній призов на місяць було прийнято для того, щоб до місцевих виборів 25 жовтня залучити більшу частину електорату.

Поронюк розповів, що 1 жовтня в Україні стартував набір військовослужбовців на строкову службу, і повістки до військкомату отримали кілька сотень призовників.

«І раптом Петро Порошенко своїм указом переніс початок призову на 1 листопада. Відповідно до ст.3 п.7 закону України «Про місцеві вибори», військовослужбовці строкової служби не мають права голосу на місцевих виборах», – зазначив він.

Таким чином, ті, хто вже незабаром буде проходити військову службу, зможуть проголосувати. Тепер тимчасові рамки осіннього призову такі – з 1 по 30 листопада.

При цьому кількість призовників не зменшиться.

«Як і було заплановано, на військову службу призвуть близько 11 тис. строковиків: 6 тис. служитимуть у Збройних силах України, ще 5 тис. – у Національній гвардії. Ажіотажу у військкоматах не буде. Кожна область має чітко прописаний план, згідно з яким проходить призов. І 11 тис. строковиків для всієї України – не така велика цифра», – додав глава західного медіацентру Міноборони.

На запитання, що робити тим чоловікам, які вже отримали повістки і пройшли медичну комісію, Поронюк відповів: «Якщо вони придатні до військової служби, слід очікувати відправлення до військових частин, яке розпочнеться в листопаді. Ті ж, хто отримав повістку, але не встиг прийти до військкомату, зможуть зробити це також з 1 листопада. Призову підлягають чоловіки віком від 20 до 27 років. Термін проходження строкової служби для чоловіків, що мають вищу освіту, – 12 місяців, без вищої освіти – півтора роки».

Раніше повідомлялося, що в Україні 1 жовтня розпочався осінній призов на строкову військову службу, який мав тривати до 30 листопада, пише Тиждень.ua.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.