дивись.info

Чи знають львів’яни своїх сусідів?

Інститут міста, в рамках проекту «Громади в дії», провів дослідження соціальних контактів та доступності до спільних просторів у Львові. Про це Дивись Інфо повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«У дослідженні ми хотіли з’ясувати, чи мають львів’яни місця для спілкування у своїх районах, та наскільки вони контактують зі своїми сусідами. Зокрема, ми виявили, що 82% опитаних знають сусідів зі свого будинку, дещо менше – 75% – сусідів з будинків, що розташовані поряд. Проте усіх сусідів у будинку знає лише кожен четвертий мешканець (25%). Що ж до сусідів із будинків, що розташовані поряд, то більшість опитаних (42%) знає лише кожного 10-го свого сусіда. Ці показники дозволяють нам припускати, що у Львові є значний потенціал для розширення соціальних зв’язків в межах будинку та найближчого сусідства», – розповіла Олена Гунько, соціолог програми аналізу та досліджень Інституту міста.

Результати дослідження соціальних контактів та спільних просторів представлені у формі інфографіки: http://city-institute.org/Socio/Social_space_and_neighbourhood.jpg

Дослідження проводилося у березні-квітні 2015 року та охопило 2000 респондентів віком від 18 років. Опитування здійснювалося методом анкетування.

Соціологічне дослідження стане основою проекту «Громади в дії», який має на меті зміцнити потенціал об’єднання місцевих громад, активізувати їхню роботу спільно з міською адміністрацією задля сталого розвитку.

«Громади в дії» є сьогодні надзвичайно актуальним проектом, спрямованим на те, щоб згуртувати людей у невеликих громадах Львова та допомогти мешканцям реалізувати цікаві та потрібні проекти відповідно до особливостей районів, у яких вони проживають. Ми провели масштабне соціологічне дослідження, щоб дізнатись особливості мікрорайонів, готовність мешканців долучитися до змін, їхнє сприйняття міста та своєї ролі у ньому в цілому. Дані про соціальні контакти – це лише невелика частина інформації, яку ми отримали в результаті цього дослідження», – зазначила Анастасія Загайна, координатор проекту «Громади в дії», Інститут міста.

Презентація проекту «Громади в дії» відбудеться 4 листопада о 18.30 год у Медіатеці (вул. Мулярська, 2а).

Довідка

Проект «Громади в дії» («Sustainable Civil Society- Sustainable City Future») здійснюється в рамках Програми ЄС «Neighbourhood Civil Society Facility 2012 and Non-State Actors and Local Authorities in Development (NSA&LA) 2012 and 2013».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.