дивись.info

У Львові підсумують результати роботи над створенням Першої української дейзі-бібліотеки

У суботу, 31 жовтня 2015 року, в приміщенні Львівського обласного фонду соціального захисту і реабілітації сліпих (вул. Городоцька, 81) триватиме підсумкова робоча зустріч викладачів академії «Svefi» з українськими інвалідами по зору, які брали участь у виготовленні Першої української дейзі-бібліотеки для незрячих, в межах міжнародного проекту «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору». Про це Дивись Інфо повідомила прес-служба ЛМР.

Учасники зустрічі презентуватимуть різні регіони держави: Київ, Харків, Ужгород, Мукачево, Житомир, Рівне, Луцьк, Івано-Франківськ, Львів та ін. Кожен з них після навчання у Швеції в червні 2014 року мав завдання виготовити 100 аудіокниг у форматі DAISY, зручному для незрячих завдяки навігації та on-line доступу до літератури. Учасники проекту відбирались за єдиним критерієм – досконале володіння комп’ютером та інформаційними технологіями для незрячих користувачів. Усі вони стали щасливими володарями дейзі-плейєрів – нової для вітчизняного споживача технології, популярної у 90 країнах світу.

Учасники міжнародного проекту обговорюватимуть суттєві переваги DAISY для незрячих студентів та учнів, перспективи формату DAISY в Україні, законодавче вирішення проблеми належного доступу осіб з глибокими ураженнями органів зору до літератури та друкованої інформації шляхом запровадження спеціального формату DAISY, а також напрямки майбутньої співпраці з шведськими партнерами.

Підсумкова робоча зустріч розпочнеться о 10.00 год. Під час зустрічі відбудеться презентація збірника Оксани Потимко «Перша українська дейзі-бібліотека».

Зустріч завершиться символічною акцією – показом вистави з тифлокоментарем у театрі ім. М. Заньковецької усім незрячим учасникам міжнародного проекту. Цим кроком львів’яни мають намір поширити власний досвід аудіодискрипції, популяризуючи його з метою запровадження в театрах інших регіонів України.

Усі заходи 31 жовтня організовує Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ», спільно з «Ресурсним центром освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами» Національного університету «Львівська політехніка» – автори міжнародного проекту, які протягом 2014-2015 років працювали над створенням Першої української дейзі-бібліотеки і проводили науково-практичні семінари в усіх обласних центрах України (університетах, наукових бібліотеках та ін.).

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.