дивись.info

Депутатом ЛОР став кандидат, який отримав лише четверте місце на окрузі

Нова виборча система спричинилася до низки казусів, коли результати голосування виборців прямо суперечать визначенню переможця. Наприклад, депутатом Львівської облради у Буському районі став кандидат, який отримав лише четверте місце на окрузі, а троє його конкурентів зі значно вищою підтримкою залишились без мандата. «Як і передбачалося, виборча система принесла купу несподіванок як виборцям, так і кандидатам зі штабами. Перемогти в окрузі виявилося занадто мало для того, щоби стати депутатом», – пише політичний оглядач Володимир Семків у статті «“Убиті” округи» на сайті Zbruc.eu.

Загалом без власних депутатів облради залишились виборці понад чверті округів на Львівщині, зате 13 округів будуть мати по два депутати.

У третині округів переможці залишилися без мандатів – загалом ідеться про 33 кандидатів, котрі фінішували першими в округах. Натомість 11 кандидатів таки стануть депутатами, хоча програли на окрузі, але показали кращий відсотковий результат, ніж інші кандидати від цієї ж партії.

Показовий приклад – округ №40 на Жидачівщині: тут розіграли два мандати, та жоден із них не перепав фаворитові: Богдан Кук («Солідарність») із 26,01% завершив гонку без призу, зате два його суперники зі значно меншим показником здобули по мандатові: Андрій Чад («Свобода») – 19,36% і Галина Козяр («Громадянська позиція») – 14,97%.

Та найбільш красномовною є ситуація в окрузі №33 у Буському районі. Депутатське крісло отримає Петро Жукровський («УКРОП»), котрий спромігся лише на четверте місце на окрузі.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.