дивись.info

Львів запровадив картку львів’янина

Львів запровадив картку львів’янина

У Львові продовжують розвивати електронне урядування. Так, сьогодні, 30 жовтня, в приміщенні міськради презентували ID-картки львів’ян, які є найбільш інноваційними і мультифункціональними в Україні. 10 учасників АТО отримали їх першими. Розробники відзначають: це не лише соціальні банківські картки, що надаватимуть доступ до міських адмінпослуг, а й прототипи електронного квитка, які гарантуватимуть військовим АТО право безкоштовного проїзду в електротранспорті.

Спеціальний спільний проект Львівської міської ради та «Ощадбанку» «Електронна картка учасника АТО» матиме ексклюзивний дизайн – з фото і прізвищем українською мовою, буде оснащена контактним і безконтактним чіпами. У картці передбачено унікальну функцію – електронно-цифровий підпис користувача, з допомогою якого можна буде використовувати сучасний та прогресивний засіб авторизації та підписувати електронні документи через зчитувальні пристрої, встановлені в точках надання е-послуг. В основі індивідуального дизайну картки – зображення вежі Ратуші Львова, яке представлене крізь призму калейдоскопа, який є символом багатогранності та нескінченної різноманітності.

Можливості Картки львів’янина

 1. Спрощене замовлення соціальних пільг

При замовленні соціальних допомог від міста зникне потреба пред’являти паспорт, ідентифікаційний номер, довідку про склад сім’ї, посвідчення учасника АТО, довідку про доходи членів сім’ї, відомості про заборгованість за комунальні послуги (окрім випадків, коли ці послуги надаються не міськими, а приватними чи державними структурами, з якими не укладено меморандуму про співпрацю).

 1.  Безкоштовний проїзд в міському електротранспорті

З Карткою львів’янина – учасника АТО з’явиться можливість безкоштовно користуватись міським електротранспортом. Для цього необхідно мати з собою Картку і, за потреби, пред’явити її контролеру.

 1. Електронні сервіси міста

Картка надає можливість здійснити замовлення адміністративних послуг та отримати доступ до електронних сервісів на інтернет-порталі Особистий кабінет мешканця, зокрема тут можна буде:

 • зареєструвати електронне звернення до виконавчих органів Львівської міської ради;
 • записатись на прийом до посадовця;
 • створити запит довідки про несудимість (МВС);
 • створити запит довідки про доходи (ДФС);
 • замовити такі адміністративні послуги:
 • завірені копії (витягів) ухвал міської ради, рішення виконавчого комітету, розпорядження Львівського міського голови (цю послугу можна отримати повністю електронно);
 • довідка про перебування на квартирному та кооперативному обліках;
 • встановлення автономного опалення взамін пічного;
 • прийняття рішення про надання в оренду вільного приміщення;
 • продовження пріоритету на розміщення зовнішньої реклами;
 • скасування пріоритету на розміщення зовнішньої реклами;
 • видача відомостей із документації із землеустрою, що включена до Державного Фонду документації із землеустрою;
 • видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки;
 • дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки.
 1. Платіжна картка

Карткою львів’янина можна користуватись як платіжною карткою «Ощадбанку» (оплачувати покупки, поповнювати мобільний рахунок, знімати кошти з банкомата тощо).

Ключовими планами розвитку можливостей Картки львів’янина є:

 • видача Картки й іншим категоріям населення;
 • оплата за проїзд у міському електротранспорті;
 • система лояльності від підприємців;
 • оплата комунальних послуг он-лайн;
 • збільшення кількості підключених адміністративних послуг;

Як замовити і отримати Картку львів’янина – учасника АТО?

Замовити Картку можна безкоштовно, звернувшись у Центр надання адміністративних послуг (пл. Ринок 1). З собою необхідно мати:

 1. Паспорт громадянина України (обов’язковий документ)
 2. Ідентифікаційний код (обов’язковий документ)
 3. Довідку учасника антитерористичної операції або інший документ, який підтверджує участь у АТО (обов’язковий документ)*
 4. Фотокартка 3х4см (обов’язковий документ)
 5. Анкета зі згодою на обробку персональних даних (заповнюється на місці)
 6. Документ про право власності на житло (при наявності)
 7. Свідоцтво про народження дітей (при наявності)
 8. Свідоцтво про шлюб (при наявності)
 9. Документ, що підтверджує інший статус дітей (сирота, позбавлена батьківського піклування), передбаченого законодавством України (при наявності)
 10. Рішення органу опіки та піклування/виконавчого комітету про встановлення опіки чи піклування над дитиною (у разі звернення опікунів, піклувальників), про влаштування дитини у прийомну сім’ю або до дитячого будинку сімейного типу (у разі звернення прийомних батьків, батьків-вихователів) (при наявності)
 11. Документ, який підтверджує факт поранення, контузії чи каліцтва заявника під час участі в АТО та під час підготовки до відправки у зону антитерористичної операції

«Ми сьогодні презентуємо Картку львів’янина, яка суттєво спростить життя мешканцям нашого міста. Першими цю картку отримали наші хлопці – учасники бойових дій. Також ми сьогодні запрезентуємо, яким чином з наступного року у Львові працюватиме електронний квиток, на основі картки львів’янина. І сьогодні ми підпишемо угоду, спільно з МастерКард та Ощадбанком, про новий етап співпраці. Те, що ми робимо у Львові, ми робимо вперше в Україні. Насправді електронне урядування і ті послуги, які воно може надати, не просто робить життя людей комфортнішим – це можливість мінімізувати корупцію в нашій країні. Лише максимальна прозорість та максимальна відкритість. Хочемо, щоб з цією карткою львів’яни забули про черги, і щоб вона носила в собі весь необхідний об’єм інформації. Це складний процес, але ми крок за кроком йдемо вперед», – зазначає Андрій Садовий, міський голова Львова.

«Ми дуже горді, що Львів долучає нас до своїх змін: вони дуже швидко змінюють саме місто і нашу країну. ID-картка для учасників АТО – це перший крок. Наступним буде вже сама картка для будь-якого мешканця міста. Не побоюсь сказати, що це найбільш інноваційний проект у нашій державі. У нас вже є досвід виробництва муніципальних карток у різних містах України, але картка мешканця Львова буде унікальною. Вона надасть дуже багато різноманітних можливостей. І хоч сама картка – це лише невеликий шматок пластику, та за нею дуже багата філософія. Ми впевнені, що вона стане корисним інструментом для львів’ян», – підкреслює Андрій Тютюн, заступник голови правління АТ «Ощадбанк».

«Це велика честь для мене працювати з мером, з яким можна показувати результати, а не просто розмовляти про зміни. Ми щомісяця оголошуємо про запровадження чогось нового, що спрощує життя мешканців. Картка львів’янина буде найбільш інноваційною карткою в Україні. Ми зібрали безліч потрібних людям функцій в одному місці, замість того, щоб носити з собою багато різних карток. І сьогодні через неї можна буде замовити електронні послуги, низку довідок, оплатити проїзд в транспорті, використати як медичну картку тощо. Такого в Україні ще не робили», – додає Яніка Мерило, радник міського голови Львова.

«Хочу висловити свою вдячність Львову як найбільш інноваційному місту в нашій країні за надзвичайне бажання впровадити таку картку, яка надасть людям доступ до низки адміністративних послуг. У подальшому збільшення функціоналу картки зробить її унікальною в нашій країні», – відзначає Сергій Францишко, віце-президент з розвитку бізнесу MasterCard.

Нагадаємо, Львів – перше місто в Україні, яке в червні цього року відкрило інтернет-портал «Особистий кабінет мешканця» з першими електронними послугами (замовлення завірених копій ухвал ЛМР, видача довідок про перебування на квартирному обліку, довідки про несудимість в МВС, довідки про доходи в ДФС, а також низка електронних сервісів, таких як електронне звернення тощо). Окрім цього, Львів стане одним із пілотних міст після Києва, де у військово-медичному клінічному центрі Міністерства Оборони України впроваджуватимуть систему електронної медицини. Також, згідно з програмою «Львів-2020», у пріоритетах роботи міської влади на наступні роки є запровадження електронного урядування на усіх рівнях міських структур, подальший розвиток Особистого кабінету мешканця, а також видача е-карток, які надаватимуть доступ до адміністративних послуг, усім львів’янам. Детальніше з пріоритетами можна ознайомитись на сайті: http://lviv2020.com/.

 

Садовий продемонстрував, як за допомогою картки можна буде розраховуватися в міських трамваях і тролейбусах. Також вона дозволить розраховуватися за проїзд і в інших містах світу, де підтримується така технологія.

Картка оснащена контактними й безконтактними чипами, а також має унікальну функцію електронно-цифрового підпису. Вона працюватиме, як і звичайна банківська картка, передусім її можуть одержати учасники АТО, а також всі охочі львів’яни.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.