дивись.info

Заньківчани та незрячі вокалісти з України і Грузії вшановуватимуть бійців АТО і працівників соціальної сфери Львівщини

З нагоди дня працівників соціальної сфери України, у Національному театрі ім. М. Заньковецької сьогодні, 30 жовтня 2015 року, о 18.00 год. відбудеться концерт «Відчинилося життя». Про це Дивись Інфо повідомила прес-служба ЛМР.

До глядацької зали театру запрошені бійці АТО, учасники Революції Гідності, поранені захисники Вітчизни, які зараз проходять лікування у військовому шпиталі, соціальні працівники, реабілітологи, лікарі, громадські та благодійні організації, очільники влади. Захід розпочнеться урочистою академією, під час якої голови Львівської ОДА, Львівської обласної ради, Львівської міської ради нагороджуватимуть за особливі заслуги перед Україною.

Далі – концерт, який вже став знаковим для України і Європи. Свою творчість особливим глядачам даруватимуть оркестр театру і незрячі виконавці з України і Грузії, а також Народна артистка України Валентина Степова та Заслужена артистка України Леся Горова. Глядачі матимуть нагоду почути переможницю ТВ-шоу «Україна має талант – 2010» Олену Ковтун з Полтави, фіналістку ТВ-шоу «Народна зірка – 2009» Зеру Кіраджиєву з Сімферополя, талановитого тенора з Криму Степана Гончаренка в дуеті з Валентиною Степовою, популяризатора пісень Кузьми Скрябіна Василя Човбана з Мукачево, маленьких зірочок Софійку Хому та Остапа Нестеровського. Усі вони справлятимуться з нелегким для себе завданням – виконуватимуть твори у супроводі оркестру. Це особливо складно, з огляду на відсутність можливості бачити паличку диригента.

Організатор заходу – Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ». Концерт профінансований Міністерством культури України і департаментом соціального захисту населення Львівської ОДА.

«Приїзд багатьох учасників концерту був під загрозою, з огляду на об’єктивні обставини: сліпоту, кордони, чималі відстані, дорожнечу авіаквитків. Однак, усім все вдалось!

Організаторам концерту з особливою приємністю хочеться зазначити, що участь талановитих незрячих виконавців у національних ТВ-шоу була неможливою аж до часу появи у січні 2008 року культурно-мистецького проекту «Відчинилося життя». Саме він дав старт кільком незрячим виконавцям – Зері Кіраджиєвій, Олені Ковтун, Івану Ганзері. Цьому сприяли як потуга організаторів, так і ідея запросити на один з перших концертів «Відчинилося життя» відомих українських продюсерів Макса Паперника, Дмитра Коляденка, Світлани Вольнової та ін.

Сьогодні країни Європи намагаються відтворити український досвід організації акцій подібного формату. Зокрема, у 2013 р. Польща стартувала з фестивалем «Голос серця», в якому незрячі виконавці також виступають у супроводі оркестру. Артист оркестру театру ім. М. Заньковецької, Заслужений артист України Андрій Вакула у 2013 р. в Кракові навчав польський оркестр працювати з незрячими вокалістами. Знаменно також, що в Польщі подібні акції організовуються один раз на два роки, тоді як в Україні щороку проводяться кілька концертів «Відчинилося життя». Чисельність концертної групи сягає майже 60 осіб, а кошти для організації концертів в Україні та за кордоном надають місцеві органи влади та Міністерство культури України», – розповідає автор ідеї та організатор проекту «Відчинилося життя», виконавчий директор Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ», кандидат історичних наук Оксана Потимко.

Детальніше ознайомитися з ідеєю проекту та його учасниками можна на веб-сторінці: www.openlife.lviv.ua.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.