дивись.info

До Львова прибуде Плащаниця Богородиці

5 листопада Львів буде зустрічати унікальну святиню – чудодійну ікону Плащаниці Пресвятої Богородиці з Єрусалиму, яка перебуватиме тут до 7 листопада. Вона є однією з найбільших святинь Єрусалимської Церкви і покидає Святу Землю лишень вдруге. Про це Дивись Інфо повідомила прес-служба ЛМР.

Три роки тому ця Плащаниця вже відвідувала Україну – того разу вона була доставлена в більшість обласних центрів нашої держави. Під час її перебування в Україні сотні тисяч українців мали нагоду помолитися перед нею, зокрема у Львові за одну добу її перебування мали можливість прикластись до святині понад 40 тисяч львів’ян.

Цьогоріч Плащаниця прибула на прохання духівника Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира 11 жовтня 2015 року до Спасо-Преображенського собору міста Києва. У зв’язку із численними проханнями українських владик з різних міст про доставлення святині у всі куточки України, Блаженніший Патріарх Єрусалиму і всієї Палестини Феофіл ІІІ благословив продовжити перебування Плащаниці в Україні. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, святиня подорожуватиме в рамках проведення Хресного ходу миру «Україна під покровом Богородиці». В Західній Україні Плащаниця відвідає лише Львів, Володимир-Волинський та Луцьк, після чого відбуде на південь – в Одесу. Завершиться молитовна хода святині в Дніпропетровську 27 листопада, повідомляє Духовна велич Львова.

Створення Плащаниці відносять до 1830-1840 рр. Святиня – це вирізане по контуру зображення Божої Матері. Ікона з обох сторін має оклад; вінець — прикрашений каменями, ризу — дар графині Анни Олексіївни Орлової-Чесменської. Постійне місце перебування Плащаниці Пресвятої Богородиці – в Єрусалимі, в подвор’ї Гефсиманської обителі, так званій Малій Гефсиманії, розташованій навпроти входу до Храму Гроба Господнього, і її щороку носять хресною ходою на Успіння від Сионської горниці, де спочила Богородиця, до Гефсиманії, де були поховані Її батьки, і звідки Богородиця чудесно вознеслася на Небо.

В Єрусалимі цю ікону-плащаницю виносять для загального огляду лише раз на рік – на свято Успіння Пресвятої Богородиці. Впродовж дев’яти днів цього свята ікона Плащаниці перебуває на гробі Пресвятої Богородиці у Гефсиманії.

«Ми переконані, що молитва до Пресвятої Богородиці перед чудотворною Плащаницею з її Святого гробу об’єднає українців і через мир душевний, який буде дарований кожному, хто прикладеться до святині, стане початком миру в нашій державі. Ми віримо, що під час подорожі святині Україною, сама Богородиця буде йти попереду і благословляти наш народ. За свідченнями єрусалимських ієрархів, багато паломників з усього світу приїжджає до Єрусалиму, і, окрім Святого Гробу, вони поклоняються ще і цій святій іконі – через це вона також така знана. Відомо і багато зцілень від молитов біля цієї святині – і онкохворих, і сліпих… Сьогодні кожен українець чекає лише одного чуда – миру в нашій державі в єдності й любові між усіма, тому на час перебування Плащаниці ми будемо цілодобово молитися за нашу Вітчизну, за мир і за наших людей», – зазначив ігумен Маркіян (Каюмов), прес-секретар Львівської єпархії.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.