дивись.info

У Львові стартувало будівництво ІТ House

У Львові стартувало будівництво ІТ House

На вул. Студинського офіційно стартувало будівництво IT House. Після посвячення землі та закопування капсули часу, присутніх привітали міський голова Львова Андрій Садовий, директор Львівського ІТ Кластеру Степан Веселовський та виконавчий віце-президент компанії SoftServe Олег Денис.

IT House – проект будівництва будинку для працівників ІТ-індустрії за оригінальним проектом. Земельну ділянку в затишному районі Львова для цього виділило місто. Проект є неприбутковим, квартири продаватимуться за собівартістю – 555 доларів за кв м.

«Звідси дуже красивий вигляд. Я думаю, що коли наші хлопці та дівчата, які працюють в ІТ, вже матимуть тут помешкання, то ці краєвиди будуть надихати їх на геніальні думки і нові прекрасні ідеї. Головне – це створити людині умови, щоб вона відкрилася і творила, тому місто підтримує галузь ІТ, яка на сьогодні охоплює 15 тис. людей. Ми й надалі будемо їх підтримувати, аби Львів був не тільки найкращим в Україні, а й найкращим у Європі, тому що в нас є потенціал. Важливими є Інвестиції в освіту, школи, садочки – щоб дитина, яка закінчує школу, вже мала високий рівень знань. Звичайно ж, треба і рівень вищої освіти трошки піднімати, щоб ми мали багато якісних працівників і творили у Львові завтрашній день і для нашої країни також. Найважливішим у цьому проекті є спільна праця. Люди об’єдналися і разом будують цей будинок. Місто пішло на зустріч. Дай Боже, щоб за цим будинком були 2-й, 3-й, 4-й… Люди це роблять за власні кошти, зароблені тяжкою працею. Це чесні гроші і в цьому ще більша цінність. Вони мають можливість подумати про свою сім’ю, про завтрашній день, і це надихає. Наші вороги деколи думають притиснути нас до землі, кажуть, що нічого не вийде. Але треба вірити у власні сили і йти вперед», – зазначив Андрій Садовий.

Олег Денис підкреслює: проект – некомерційний та унікальний, і реалізовуватиметься завдяки спільним зусиллям. «Люди об’єднались і зроблять собі за собівартістю житло чудової якості. Об’єднуючий фактор дуже важливий для ІТ-компаній. Для нас людський капітал – це основне. Друге – це непереборне бажання жити тут, адже ми маємо чудове місто. Ми хочемо творити, працювати, жити тут. ІТшники – це якраз та категорія, яка, якщо їй некомфортно, може скласти свій ноутбук і виїхати в Польщу. Нам дуже не хотілося б бачити такі ситуації. Ми не можемо створити майбутнє замість наших працівників, але можемо допомогти їм у цьому. І що ще важливо – ІТ сьогодні не є лише для ІТ. Ми частина середовища, яке прагнемо розширити і допомагати у розвитку інших галузей», – відзначив Олег Денис.

Проект ініційований Львівським ІТ Кластером і має на меті збудувати комфортне житло на 72 квартири, яке відповідатиме усім потребам та бажанням сучасних ІТ-шників Львова. Сам проект реалізується за принципом кооперативного будівництва: охочі придбати житло стають учасниками житлово-будівельного кооперативу та вносять оплату визначеними частинами впродовж періоду будівництва житла. Взяти участь у проекті можуть лише працівники компаній-учасників Львівського IТ Кластеру.

Новобудова матиме великі балкони для зон відпочинку. Також у будинку буде серверна, кімната для зустрічей, дитяча кімната, велосипедний паркінг, підземний паркінг, тераса (на даху), підключений швидкісний інтернет. Крім того, будинок проектується так, щоб з часом повністю відмовитися від газу і перейти на альтернативні джерела енергії.

Триватиме будівництво IT House до 18 місяців.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.