дивись.info

Хмарочос на Міцкевича захопив похресник Віктора Януковича, або куди подівся “Будинок книги”

Хмарочос на Міцкевича захопив похресник Віктора Януковича, або куди подівся “Будинок книги”

Будинок на площі Адама Міцкевича, 8, відомий як “перший львівський хмарочос” – один з найпривабливіших у місті. Здавна львів’яни звикли, що на першому поверсі цього будинку розташована книгарня, і народна назва його – “Будинок книги”. Віднедавна навколо будинку розгорнувся скандал, пов`язаний з орендою.

Будинок на Міцкевича, 8, – перший у Львові, який був обладнаний швидкісними електричними ліфтами. З моменту добудови у 1921-у році він здавався в оренду різним установам, переважно – нафтовим концернам. Сьогодні будинок належить державному підприємству “Надра України”, Дочірнє підприємство якого – “Західукргеологія” займає шостий та частину четвертого поверхів, а решту приміщень здає в оренду.

20151030_110454

Зараз підприємство бере участь у двох судових процесах зі своїми орендарями.

Перший орендар, який порушує умови договору, – “Аптека на Марійській площі”, другий – ТОВ “Львівкнига”.

20151030_110539

Строк дії договору з аптекою закінчився 15 квітня 2015-о року, і представники “Західукргеології” запропонували укласти новий договір, в якому, як і в попередньому, орендна плата була би вирахувана по формулі, однією зі складових якої є вартість орендованого майна станом на день укладання договору. Але керівництво аптеки наполягало на укладенні нового договору за цінами 2009-о року, коли й було підписано першу угоду. Зрозуміло, що ціни з того часу радикально змінилися.

20151030_110615

Тим не менш, компромісу між керівництвом аптеки і “Надра України” не було досягнуто, і представники останнього надіслали лист про необхідність звільнення орендованого приміщення. Добровільно його не звільнили і “Надра України” як власник майна звернулася до суду. На сьогодні є рішення господарського суду Львівської області, яке задовольняє вимоги позивача та зобов`язує аптеку звільнити орендовані приміщення. Керівництво аптеки подало апеляцію на це рішення і далі займає приміщення без жодних на це документів. Розгляд справи в Апеляційному суді призначено на 7 грудня цього року.

20151030_110637

“Ми є державним підприємством, і не маємо ані права, ані можливості надавати дотації комерційним структурам, – розповідає виконуючий обов`язки директора дочірнього підприємства “Західукргеологія” Дмитро Штикало. – Аптека, як і ТОВ “Львівкнига”, не є громадськими організаціями чи благодійними фондами, а створені виключно з метою отримання прибутку”.

Перший договір з “Львівкнигою” було укладено у 2007-у році. Причому якщо приміщення, орендовані аптекою, складають 193,4 кв.м., то “Львівкнига” займає 743,4 кв. м. на першому поверсі. Керівництво книгарні залишило для “Будинку книги” біля 60 кв.м., тоді як решту площі здало в суборенду. Тож тепер на першому поверсі легендарного львівського будинку, де історично була розташована книгарня, – яскраві вітрини малодоступних для пересічного споживача магазинів одягу та взуття Tommy Hilfiger, Gant, Walker, магазину електротехніки MOYO.

IMG_0011

“Основною умовою договору оренди на 10 років було те, що приміщення здається для облаштування книгарні та здійснення роздрібною торгівлею книжками, – розповідає Батьков Володимир – представник “Надра України” в судових засіданнях. – В суборенду цю площу можна здавати лише за умови письмового погодження з установою“Надра України”, дочірнім підприємством якої є “Західукргеологія”.

IMG_0012

Керуючий мережами магазинів “Дім книги” Андрій Телевяк каже, що п`ять років тому – відколи “Дім книги” знаходиться в будинку на Міцкевича, 8, – увесь перший поверх був зайнятий книгарнями. Зараз же “Дім книги” розташовано у невеличкому приміщенні. “У нас навіть виникло кілька років тому непорозуміння зі споживачами, які думали, що то ми закрили усі книгарні на першому поверсі, – жаліється Андрій Олегович. – Насправді ми є суборендарями, тобто орендуємо у “Львівкниги” приміщення під магазин. “Львівкнига” – підприємство суто комерційне, а не державне чи комунальне”.

IMG_0013

Якщо з “Аптекою на Марійській площі” вже призначено апеляційний суд, то ситуацію з ТОВ “Львівкнига” поки що розглядає суд першої інстанції. Очевидно, “Львівкнига” теж подасть апеляцію, бо це дає можливість тягнути процес.

IMG_0014

Керівництво “Західукргеології” не сумнівається, що виграє обидва процеси. Але проблема в тому, що від подібної ситуації страждають прості люди – власне, працівники підприємства. Адже державі зараз не до інвестицій в буріння свердловин та геолого-розвідувальні роботи, і заборгованість “Західукргеології” по заробітній платі перевищує 3 мільйони гривень. Підприємство перейшло на 4-денний робочий тиждень.

“Якби ми отримали кошти від оренди приміщень на першому, “найдорожчому” поверсі, було би трохи легше протриматися до кращих часів”, – резюмує Дмитро Штикало.

IMG_0305

На цьому можна було би і зупинитися, але ж загальновідомо, що в Україні бізнес тісно пов`язаний з політикою. І несподівано ситуація з орендою першого поверху Міцкевича, 8, стає кричущим прикладом того, що “регіонали” досі поміж нас! Так, документи з Державної реєстраційної служби України свідчать, що одним із засновників ТЗОВ ТВФ “Львівкнига” є Присяжнюк Роман Миколайович. Він – син Миколи Присяжнюка: члена “Партії регіонів”, Міністра аграрної політики України 2010-2014 років.

Микола Присяжнюк втік за кордон і досі переховується від слідства. В цей час його 34-річний син Роман Присяжнюк – між іншим, похресник Віктора Януковича – є депутатом Житомирської обласної ради та директором Коростенського заводу МДФ. Крім того, він ще й заробляє на тому, що приміщення книжкового магазину у Львові здає в суборенду продавцям одягу. І усе це робить, порушуючи закон, просто під носом у львівян та власників приміщення.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.