дивись.info

Трускавецьке радіомовлення припинило діяльність

Позивні трускавецького радіо більше не звучать в ефірі – тисячі слухачів залишилися без свіжих новин, цікавих інтерв’ю, анонсів важливих подій у місті.

Для більшості з них, особливо людей з обмеженими можливостями та похилого віку, радіо було єдиним засобом зв’язку з зовнішнім світом. Сьогодні вони потерпають від  того, що частина трускавецьких депутатів на чолі з Андрієм Кульчинським виявилися ворогами свободи слова.

Нагадаємо, що рішення «з’їсти» проводове радіо не було спонтанним, воно ретельно готувалося. Трускавецькі депутати минулого скликання боялися публічності, не хотіли, аби громада міста володіла інформацією про їхні підкилимні домовленості, продаж-купівлю голосів, прийняття непрофесійних рішень, прогулювання сесійних засідань. Тим більше напередодні виборів. Тому радіо вирішили знищити! Але щоб зберегти гарну міну при поганій грі, «мужні» трускавецькі народні обранці вдалися не до ліквідації комунального підприємства, а пішли об’їзним шляхом – у декілька разів зменшили бюджетне фінансування, розуміючи, що такий крок рівнозначний закриттю.

Таку пропозицію  під час сесійного засідання у лютому цього року озвучив депутат Андрій Кульчинський. Він запропонував зменшити у чотири рази суму коштів, яка була передбачена для діяльності міського радіомовлення у бюджеті. На запитання щодо обгрунтування такої пропозиції доповідач зверхньо відмахнувся, заявивши: не маю бажання пояснювати, досить з вас і 50 тис. грн. на рік. Цих коштів, на думку Кульчинського, мало б вистачити на оплату праці п’ятьох працівників, технічну модернізацію студії радіомовлення, друк бюлетеня «Голос ради»!Ініціативу Кульчинського підтримали його колеги: члени партій «Батьківщина», «Свобода», «Права воля України», «Народна самооборона».

До слова, на зарплатню та матеріальні виплати, які Андрій Кульчинський, як керівник комунального підприємства отримав у 2014 році, було використано близько 160 тис. грн. бюджетних коштів. Це практично річний фонд оплати праці усього колективу міського радіомовлення! Й пан головлікар міської лікарні щодо власної персони у жодний спосіб не переймався економією бюджетного фінансування, щомісяця отримуючи премію у розмірі окладу. Тобто собі, коханому, по максимуму, а медійникам – крихти з панського столу. «Справедливо», що й казати!

Заощаджені на радіо кошти Кульчинський запропонував роздати наступним чином: 60 тис. грн. – для потреб футбольного клубу «Зоря-Трускавець», а 100 тис. грн. – на поточний ремонт доріг. Одне слово – закатали радіо в асфальт. За таке рішення проголосували: О. Біліченко, Є. Буняк, П.Швець, І. Струбіцький, Л.Нєлєпін, О.Ткаченко, Р.Калічак, В. Павлик, О.Кіселичник, Р.Крамар, Н.Пономаренко, І.Герльовський, М.Гладкий, Б.Процишин, В.Возняк, В.Чапський, А.Стародуб, М. Хомич, І. Ластовецький, С. Павлечко, В.Наконечний, І. Стасик, В.Вовчанський, О.Ярема, І.Пілько. Ми озвучили ці прізвища тому, що сьогодні частина цих народних обранців знову є депутатами, а отже слухачі трускавецького радіомовлення повинні знати, хто обмежив їхнє право на отримання інформації.

За відсутності бюджетного фінансування впродовж останніх півроку редакція радіо здійснювала свою діяльність завдяки доброчинній допомозі небайдужих людей. Слухачі також активно підтримували журналістів –  телефонували, збирали підписи, свідчили наскільки важливою для них є праця колективу, висловлювали обурення діями депутатів. Дякуємо усім за підтримку і кажемо: «До побачення»! Колектив радіо звільнився за власної ініціативи через небажання працювати з новим очільником міста. Такою є наша позиція. Своїх переконань не міняємо і за жодних обставин не співатимемо дифірамби грицаківсько-возняківській маріонетці. Переконані, найближчим часом це робитимуть лояльні до Кульчинського журналісти в ефірі реанімованого трускавецького радіомовлення. Не виникає жодних сумнівів, що діяльність «кишенькових» медійників нова влада щедро фінансуватиме з міського бюджету. Адже трускавецьке радіомовлення налічує 3,5 тис. абонентів і є найбільш затребуваним засобом інформації у Трускавці. Зрозуміло, що містечкові політикани не упустять можливості поставити радіо собі на службу.

Джерело. Трускавець-Медіафорум.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.