дивись.info

На Львівщині проведуть Дні профілактики і раннього виявлення цукрового діабету

5 листопада, у студії відеоконференцзв’язку Департаменту охорони здоров’я відбулася прес-конференція, присвячена Дням профілактики і раннього виявлення цукрового діабету, що проходять у Львівській області з 2 по16 листопада 2015 року.  Про це повідомила прес-служба ГУОЗ ЛОДА.

Юрій Вендзилович, головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з ендокринології, наголосив на важливості раннього виявлення цукрового діабету, що дає можливість своєчасно розпочати надання кваліфікованої медичної допомоги особам, у яких діагностується захворювання, а отже, покращити якість та тривалість їх життя, зменшити кількість важких ускладнень, таких як сліпота, хронічна ниркова недостатність, ампутація кінцівок, зменшити ризик інвалідизації. В економічному плані все це дозволяє скоротити витрати на лікування та соціальне забезпечення таких пацієнтів. Юрій Вендзилович зазначив, що протягом останніх років зросла поінформованості населення про подібні профілактичні акції, що свідчить про більш уважне ставлення людей до свого здоров’я.

За словами головного позаштатного спеціаліста Департаменту охорони здоров’я охорони здоров’я ЛОДА з дитячої ендокринології Юрія Єріна, спостерігається тенденція до збільшення захворюваності на цукровий діабет серед дитячого населення, зокрема, зросла питома частка хворих у віковій групі 6-7 років. Юрій Єрін розповів, що у дітей переважно виявляється цукровий діабет І типу, і на даний час в області зареєстровано 606 дітей, що потребують постійної замісної інсулінотерапії. Було також підкреслено необхідність більш активного проведення скринінгових обстежень, особливо, серед дітей з ожирінням, у яких може діагностуватися цукровий діабет ІІ типу (на Львівщині вже зафіксовано 3 таких випадки). Навчання основним принципам самоконтролю та корекції способу життя дозволяє суттєво знизити ймовірність розвитку небезпечних ускладнень цукрового діабету в майбутньому.

Як зазначив Орест Петричка, завідувач інформаційно-аналітичного відділу Львівського обласного ендокринологічного диспансеру, на даний час в Україні та, зокрема, на Львівщині зареєстровані практично усі сучасні цукрознижувальні препарати, а також застосовується помпова інсулінотерапія, що є найвищим стандартом у лікуванні хворих на цукровий діабет у світі.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.