дивись.info

Зуб повернувся до Львова

Зуб повернувся до Львова

Міська влада завжди вважала одним з головних завдань охорони здоров’я в місті – надання медичної допомоги його найменшим громадянам. Тому покращення матеріальної бази Міської дитячої клінічної лікарні, навіть у найскладніші роки, було пріоритетним.

За останні роки у Комунальній міській дитячій клінічній лікарні створено відділення дитячої нейрохірургії, відділення дитячої реабілітації, кабінет телемедицини, встановлено систему електронної версії історії хвороби тощо.

«За останні роки інвестовано загалом понад 12 мільйонів гривень, з яких 5 мільйонів на обладнання з міського бюджету, і 4 мільйони гривень подаровані благодійними організаціями і тими установами, з якими ми маємо співпрацю. Якщо місто зробило ремонт і створило відділення дитячої нейрохірургії за кошти міського бюджету, то наші колеги з Інституту нейрохірургії м. Торонто (Канада) подарували нам обладнання, зокрема нейроендоскоп, вартістю 100 тисяч доларів.

У 2013 році ми створили відділення дитячої реабілітації, щоби діти могли відновлювати втрачені функції внаслідок тих чи інших захворювань. Ремонт ми зробили за кошти міського бюджету, а обладнання на 100 тисяч доларів нам подарував благодійник. І так багато проектів реалізуються на засадах, по-перше, співфінансування, а по-друге, довіри до нас, як до людей, які правильно використовують благодійні кошти. Це обладнання, яке ми замовляємо, все працює. І неодноразові візити грантодавців, благодійників підтверджують, що воно працює і міська влада не стоїть осторонь. Тому співпраця відбувається, надходження є, повідомляє прес-служба ЛМР.

За останні роки понад 40 лікарів цієї лікарні пройшли стажування в різноманітних клініках Польщі, Канади, Америки. Вчора я підписав наказ на відрядження нашого нейрохірурга в Торонто в Інститут нейрохірургії, з яким у нас співпраця. Люди постійно їздять, вчаться, привозять все найновіше, що сьогодні існує у світі. Це важливий обмін досвідом, співпраця та допомога», – зазначає начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

У Комунальній міській дитячій клінічній лікарні за останній період було проведено капітальних та поточних ремонтів на загальну суму понад 2,5 млн. грн. та придбано обладнання на майже 9 млн. грн. (5 млн. – бюджетні кошти, 4 млн. – грантові кошти та благодійні внески). Зокрема, придбано ультразвуковий сканер, апарат штучної вентиляції легень для новонароджених, інкубатори, електрохірургічне обладнання, обладнання для нейрохірургії, реабілітаційне обладнання, електрокардіографи, монітори, рентгенівський комплекс японського виробництва.

Цього року головний акцент у Міській дитячій клінічній лікарні був зроблений на відділення реанімації новонароджених та урологічне відділення. Так, для урологічного відділення Міської дитячої клінічної лікарні закуплено медичне устаткування на суму 2 мільйони 22 тисячі гривень. Це найтонший резектоскоп, цистоскоп, нефроскоп, апарат для контактного дроблення каменів ультразвуком.

«Навіть у найскладніші часи міська влада вважала пріоритетом оснащення нашої лікарні. Ми дуже вдячні. Сьогодні ми звітуємо про гроші, за які було придбано нове обладнання. Наша львівська клініка за якістю роботи, а я маю з чим порівнювати, є нічим не гіршою від клінік Центральної Європи. Я думаю, що з допомогою міської влади ми спільно будемо розвивати і покращувати рівень і умови надання медичної допомоги найменшим жителям.

У відділенні реанімації за рік лікується близько 800 пацієнтів, з них третина – діти недоношені, 20% не можуть самостійно дихати. Якщо б не було цього обладнання, такі діти були б приречені», – додає головний лікар Міської дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт.

Довідка

В структурі дитячої захворюваності на першому місці за частотою є хвороби органів системи дихання, на які хворіє кожна, без виключення, дитина, і то не один раз. А на другому місці, одразу після них, стоїть патологія органів сечостатевої системи. Таким чином, не важко уявити собі, яка величезна кількість дітей потребує кваліфікованої урологічної допомоги в умовах спеціалізованого стаціонару.

За рік в урологічному відділенні МДКЛ лікується до 1500 дітей. Проводиться більше 700 операцій, з яких біля 200 – мініінвазивними методами. Лікарі відділення консультують понад 5000 пацієнтів в рік. Через відсутність обладнання, новонароджені діти мініінвазивними методиками не оперувалися. Відтепер стали можливі: трансуретральні операції у новонароджених та дітей до одного року; ретроградні пієлоскопії; транскутанні пієлоскопії; контактне дроблення каменів у всіх відділах сечових доріг. До сьогодні ендоскопічні урологічні операції новонародженим дітям виконати на теренах Західної України було не можливо. А враховуючи концентрацію таких новонароджених пацієнтів, в неонатальному центрі лікарні затребуваність цього обладнання становить більше 300 пацієнтів в рік.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.