дивись.info

Олексій Балицький: «Людина повинна змінювати владу, а не влада людину»

Олексій Балицький: «Людина повинна змінювати владу, а не влада людину»

На виборах мера Стрия вшосте переміг Роман Шрамов’ят. Оце довіра і результат роботи. Трускавчанин Олексій Балицький – ще зовсім молодий політик та держслужбовець, тож навіть за віком не може мати таких показників, та й на мера він не балотувався. Цей молодий чоловік, голова Трускавецької міської організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» просто вдруге став депутатом Львівської обласної ради від Трускавця. І якщо перший раз, на виборах 2010 року, за нього проголосувало 1200 трускавчан, то у 2015 році за діючого депутата Львівської обласної ради і директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Олексія Балицького віддали свої голоси 1750 трускавчан. Тож як вдалося не набрати негативу за п’ять років у законодавчій та виконавчій владі, а навпаки заслужити збільшення довіри досить вибагливих та критичних трускавчан розпитуємо у самого пана Олексія.

– Пане Олексію, то розкажіть, будь ласка, у чому секрет Вашого успіху.

– Секрет простий – залишатися людиною за будь-яких умов. Я ніколи не йшов до влади фанатично, не ставив її за самоціль. У свій час я розвивав клубну культуру у Трускавці, потім працював у комунальному господарстві, будівництві, туризмі. Але, напевно, зверху краще видно, де ти можеш більше щось зробити для людей, і у 2010 році я перший раз став депутатом Львівської обласної ради. Чесно кажучи, це було як перший раз стати батьком – спершу не усвідомлюєш до кінця всієї відповідальності. Та з часом втягуєшся в роботу, починаєш працювати і розумієш, що багато в чому можна йти на діалог, компроміс, але в принципових речах треба бути твердим і йти за людьми, щоб після закінчення терміну на тебе не показували пальцем. Не влада повинна змінювати людину, а людина владу, тоді все буде нормально. Я дякую Богу, що я залишився просто Олексієм, що в мене не виросла «корона» на голові. І коли півтора роки тому мені кинули виклик очолити найбільш корумпований департамент з питань екології та природних ресурсів і змінити там ситуацію, я можу сьогодні чітко сказати, що на своєму місці я корупцію поборов. За півтора роки моєї роботи директором екологічного департаменту у нас немає жодних судових позовів, конфліктів з громадськими активістами чи журналістами.

1750 голосів за мене на виборах до Львівської обласної ради – це справді високий рівень довіри, і я усвідомлюю всю ступінь відповідальності та не підведу трускавчан.

– Ви говорите як вільна віруюча людина у вільній державі. Але партійна приналежність попри командні плюси це своєрідне обмеження особистої свободи. Чи не заважала Вам особисто партійність в «Свободі», ставлення до якої на державному та регіональному рівні далеко неоднозначне?

– Справді, проти «Свободи» вже певний час розгорнута і ведеться справжня кампанія дискредитації та політичних репресій. Але те, що нас не вбиває, робить нас сильнішими. Я не думаю, що ВО «Свобода» – це старий чемодан без ручки, який тяжко нести та шкода викинути. Багато яскравіших «чумаданів» з сильнішими ручками вже давно розлетілися та потерпіли крах на цих виборах. А «Свобода» твердо зберігає свої позиції як на загальнодержавному рівні, так і на місцях. 1500 колишніх однопартійців за останній час вийшли зі «Свободи», пішли іншою дорогою, ну і з Богом. Ми ніколи не гналися за великою кількістю. Краще кілька десятків, але твердих людей. Мені особисто також було багато пропозицій змінити партійну приналежність на більш популярну, модну політичну силу. Але я не зробив цього. Мене стримувало усвідомлення, як я це поясню своїм батькам. Не завжди воно правильно людині шукати, де краще. По-справжньому винагороджується порядність і вірність. І це діє навіть в політиці.

– Пане Олексію, на рахунок пропозицій. Зараз всі, хто хоч трохи цікавиться виборами в місті, обговорюють очікувані кадрові зміни. І Ваше прізвище звучить серед кандидатів на посаду заступника міського голови Трускавця…

– Така пропозиція справді була. Я мав розмову з Андрієм Богдановичем Кульчинським, і він запропонував мені спільно робити Трускавець кращим та комфортнішим. Але такі рішення не приймаються з ходу, «на льоту». Чесно, я ще зважую, я не сказав ні «ні», ні «так». Тут треба все добре зважити, що буде краще для міста – щоб я залишився в обласному департаменті екології чи став заступником міського голови Трускавця. Я думаю, що зовсім скоро все стане ясно (сміється).

– Хто може найбільше вплинути на Ваше рішення?

– Я стараюся всіх слухати. За ці роки я навчився слухати і чути. Для мене особисто на рівні міста є принциповими питання запровадження поіменного голосування на сесіях міської ради, прозорість та громадське обговорення при продажу землі. Необхідно працювати над залученням додаткових коштів в міський бюджет з інших джерел, співфінансування найбільш потрібних місту проектів. За роки роботи в обласній раді та облдержадміністрації я бачив, як інші міста та регіони залучають додаткові ресурси Євросоюзу, а Трускавець за ці роки не зробив жодного кроку в цьому напрямку. А нам потрібно проводити реконструкцію курортного парку, серця нашого міста, де знаходяться обидва бювети мінеральних вод. Необхідно також виробити і чітко дотримуватися єдиних і прозорих правил гри з усіма господарюючими структурами, будь то ТзОВ «Трускавецький водоканал» чи ПрАТ «Трускавецькурорт». Потрібно завжди йти за людьми і з проблемних спірних питань спілкуватися з керівниками. Немає такого, щоб дорослі свідомі люди в діалозі не виробили стратегічне бачення виходу зі, здавалось би, глухого кута.

– Дуже дякую Вам за чесну і життєствердну розмову.

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір`я»

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.