Апатію серед виборців створюють ЗМІ заради одного з кандидатів, – політолог

З кожними виборами явка виборців зменшується. І ці 10% на ранок – є прогнозованим результатом.

Про це сьогодні, 15 листопада, під час відеомарафону на тему: «Вибори 2015: як Львів обирає міського голову», який відбувається у Львівському прес-клубі, повідомила політолог Дарія Зубрицька.

За її словами, так відбувається завжди на місцевих виборах. Хоча ми маємо тенденцію, коли з кожними виборами явка виборців все зменшується і зменшується. - Це так є і в Європі. Але якщо в Європі не йдуть, тому що це не суттєво змінює кореляцію економічних показників, то в Україні це відсторонення від політики через те, що виборці вже – в апатії.

І цю апатію створюють навмисне. Деякі соціологи заявляють, що над тим, щоби зменшити активність, працюють українські медіа, тому що деяким політичним силам дуже вигідна менша явка виборця, - каже політолог.

Вона також прогнозує, що така ситуація може бути і у Львові.- Явка  може дуже вплинути на те, хто з кандидатів переможе. Електорат одного кандидата є дисциплінований і, швидше за все, він прийде на дільниці.

Електорат іншого – більш пасивний, він більше роз’їжджає країною. Сьогодні неділя, студенти роз’їхалися, інша частина не прийде і пояснюють, що нічого для них не зміниться. Зрештою, це і правда. Жоден з кандидатів не звертався до них прямо, нічого їм не обіцяв, жодних молодіжних ідей, програм. Тому цей молодий електорат не з’явиться на дільниці, - каже Зубрицька.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: