дивись.info

Сьогодні Львів прощається з Романом Стельмащуком

Відійшов у вічність відомий львівський музикознавець, засновник і керівник ансамблю давнього співу «A cappella Leopolis» Роман Стельмащук, про це повідомили Дивись.Інфо прес-служба ЛМР

Сьогодні о 11:30 год відбудеться заупокійна Літургія у церкві Святого Великомученика і цілителя Пантелеймона, що на території восьмої міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги (вул Навроцького, 23). 13:00 год – Панахида і похорон на Сихівському кладовищі.

Довідка:

Роман Стельмащук народився у 1965 р.

Музикознавець, аранжувальник, педагог, мистецький керівник Фестивалю Давньої Музики у Львові. Закінчив історико-теоретичний (1992 р., клас доц. Даґмари Дувірак) та композиторський (1993 р., клас проф. Мирослава Скорика) факультети Львівської державної консерваторії ім. М. Лисенка. Навчався в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського Національної академії наук України в Києві.

У 2003 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства. Автор аранжувань народної, класичної та поп-музики для камерних ансамблів та оркестрів, симфонічного оркестру, синтезатора. Доцент кафедри історії музики Львівської державної музичної академії ім. М. Лисенка.

Протягом 1990-х рр., працюючи консультантом Львівської організації НСКУ, брав активну участь в організації музичних фестивалів та інших мистецьких акцій у Львові. В 2003 р. заснував і очолив Фестиваль Давньої Музики у Львові, який, за участю виконавців з різних країн Європи, щороку відбувається у цьому місті.

Засновник і керівник ансамблю давнього співу «A cappella Leopolis», з яким брав участь у Старосондецькому Фестивалі Давньої Музики в Польщі (2003-05), у Фестивалі Давньої Музики у Львові (2003-05), в концертному циклі «Музика на дворах Європи» (Краків, 2005), виступав у спільних концертних програмах з виконавцями і диригентами з Чехії, Польщі, Швейцарії, України, записав CD «Сіде Адам прямо рая» (українські 12-голосні партесні концерти поч. XVIII ст.).

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.