дивись.info

Завтра львів’яни відзначать День Гідності та Свободи

21 листопада український народ відзначатиме День Гідності та Свободи. Це свято в Україні відзначається 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Ця дата встановлена, згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року, про це повідомили Дивись.Інфо прес-служба ЛМР

Кульмінацією революції, що розпочалася на київському Майдані Незалежності 21 листопада 2013 р., стали криваві події 18-20 лютого 2014 р., під час яких віддали життя за майбутнє України Герої Небесної Сотні. Одним із учасників тодішніх неспокійних подій був працівник управління соціального захисту Львівської міської ради Галамай Василь Ярославович (заступник завідувача Галицького відділення допомоги вдома). Разом із іншими учасниками революції він відстоював ідеї цілісності та євроінтеграції на Майдані, був поранений та не зрадив своїх переконань.

«До Києва спонукала поїхати небайдужість до подій в нашій країні. Я не міг стояти осторонь і чекати доти, поки хтось прийде і зробить все за мене. Мабуть, таке сильне почуття небайдужості передалось мені від прадіда Василя, на честь якого мене і назвали. Він був справжнім патріотом і гідною для наслідування людиною. Він брав участь у війні і боровся з окупантами. Під час Другої Світової був важко поранений. Але це його не зупинило. За життя прадід був неодноразово нагороджений медалями за мужність. Він став моїм особистим прикладом для наслідування.

Пам’ятаю, як опинився у вирі тих подій. В ті миті відчував себе на своєму місці, розумів, що знаходжусь саме там, де маю бути. Коли мене поранили, не зміг одразу усвідомити, наскільки все серйозно. Пам’ятаю, що біль був нестерпним, а я увесь час залишався при тямі. Лежачи там, на землі, автоматично потягнувся рукою до кишені, де лежало фото донечки та реліквія з Ватикану. Дивлячись на фото дитини, розумів що маю жити.

Після пережитого на Майдані хочу побажати хлопцям, які воюють на Сході, сили і віри. Як казав Тарас Шевченко: «Борітеся – поборете, вам Бог помагає». Додати тут більше нічого», – розповідає Василь Галамай, заступник завідувача Галицького відділення соціальної допомоги вдома Львівського міського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян.

«Основною рушійною силою на Майдані стали молоді люди. Молодь та студенти за кілька місяців Майдану подорослішали на кілька років. Серед них були і працівники нашого управління. Ми пишаємось ними. Революція Гідності, без сумніву, змінила країну. Але вона змінила і кожного з нас», – зазначив Ігор Кобрин, в.о. начальника управління соціального захисту.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.