дивись.info

У Львові підвели підсумки збору батарейок

80 контейнерів, лінія з переробки ламп, 2 мікроавтобуси та інше: у Львові підбили підсумки реалізації проекту «Створення муніципальної системи поводження з відходами побутового електронного та електричного устаткування. Про це повідомила прес-служба ЛМР.

Проект реалізовував департамент містобудування ЛМР спільно з Люблінським муніципалітетом (Польща) та ГО «Екологічні ініціативи» впродовж 2013 – 2015 рр. у рамках програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013» за фінансової підтримки ЄС. Основна мета його – покращення стану довкілля через зменшення негативного впливу на нього відходів побутового електронного та електричного устаткування.

Цілі реалізації проекту, спрямовані на досягнення основної мети, охоплюють:

  1. Підвищення рівня свідомості мешканців Львова та Любліна щодо необхідності правильного поводження з електронними відходами, задля зменшення їхнього негативного впливу на довкілля.
  2. Створення, запровадження та розвиток дієвих механізмів поводження з відходами побутового електронного та електричного устаткування на рівні муніципалітетів Львова та Любліна.

Відтак, у рамках реалізації проекту у Львові та Любліні:

  • розроблено та затверджено комплексні муніципальні програми поводження з відходами побутового електронного та електричного устаткування;
  • придбано 2 мікроавтобуси та обладнано на базі них мобільні пункти збору відходів побутового електронного і електричного устаткування у Львові;
  • придбано та встановлено 20 контейнерів для збору велико- та середньо-габаритного електронного обладнання в Любліні;
  • придбано та розміщено 230 спеціалізованих контейнерів для роздільного збирання відпрацьованих елементів живлення (80 у Львові та 150 у Любліні);
  • придбано надсучасний інтелектуальний комплекс для переробки люмінесцентних ламп та інших елементів устаткування, які містять пари ртуті, виробництва шведської фірми MRT System AB;
  • проведено масштабні інформаційно-освітні кампанії, в рамках яких висвітлено питання правильного поводження з електронними відходами, зокрема: проведено тематичну міжнародну конференцію у Любліні, надруковано та розповсюджено низку інформаційних матеріалів, питання безпечного поводженням з електронними відходами висвітлено у радіопередачах місцевих радіостанцій та на місцевому телебаченні, проведено цікаві та пізнавальні дитячі конкурси, організовано науково-практичну конференцію для вчителів щодо екологічної освіти, тощо.

«Це дуже унікальний і важливий для Львова проект. Якщо брати його за якісними вимірами, то це прецедент, пілот на території України. Ті амбітні плани, які ставились перед його реалізацією, викликали як скептицизм, так і сумніви – а може у вас таки щось і вийде. Може, тому і вийшло, що в нас є такий хороший партнер як місто Люблін, а там є люди, які своєю енергією, своїми знаннями, своїм досвідом заряджали нас до реалізації проекту, радили, допомагали, підтримка надавали підказки, допомагали з документами та фінансуванням. І вперше в Україні, завдяки їхній підтримці, у Львові з’явилась лінія з переробки ламп, яка, я думаю, з дня на день запрацює на 100%. І наше місто буде першим очищеним від тих небезпечних ртутних елементів містом в Україні. Окрім цього, ми також залучили 2 підприємства до збору великогабаритної техніки: телевізорів, комп’ютерів, холодильників», – зазначив керівник міського управління екології та благоустрою Андрій Галушка.

За словами координатора проекту від департаменту містобудування ЛМР Оксани Війтик, найкраще батарейки приносять студенти – в ті пункти прийому, які розміщені у вищих навчальних закладах. «Щомісяця забираємо звідти повні контейнери. Надзвичайно активно здають батарейки також у пункт прийому в Ратуші – тут контейнери забираємо інколи навіть двічі на місяць. Люди дуже активні – ми не очікували такого ажіотажу», – додає вона.

Нагадаємо, минулого місяця на міській ТЕЦ-2 урочисто відкрили лінію з переробки відпрацьованих трубчастих та компактних енергоощадних ламп, що містять ртуть, яка є першою такою на території України.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.