дивись.info

Чому інформаційні табло щодо руху трамваїв заплутують львів’ян. Пояснення фахівця

Чому інформаційні табло щодо руху трамваїв заплутують львів’ян. Пояснення фахівця

Більшість мешканців Львова не розуміють принцип роботи інформаційного табло щодо руху трамваїв. Львів’яни неодноразово стикались з проблемою, коли на табло висвітлюються дані про те, що трамвай приїде через 5 хв, але насправді на зупинку він прибуває тільки через 10 хв. Ситуацію прокоментував інженер ЛПК «Львівелектротранс» Павло Маковецький, повідомляє Дивись.Інфо з посиланням на ZIK.

За його словами, табло працює за допомогою системи GPS, яку встановили у всьому міському електротранспорті. Інформація про те, де зараз перебуває той чи інший трамвай, допомагає вирахувати час. «Робота табло полягає в позиціонуванні трамваю і розрахунку часу до точки його прибуття. Зараз іде тестування, ми поєднуємо систему, яка в нас вже є (GPS-трекери – це приймально-передавальний пристрій, призначений для дистанційного стеження за мобільним об’єктом, – ред.), з системою від німецької компанії «Сварко». Це дуже клопітка праця, спеціалісти вже давно працюють над цим. Якщо система працюватиме успішно, підключать модуль інтеграції, і тоді відображатимуться дані по всіх трамваях, навіть якщо трамваї на маршруті №2 будуть без GPS», – зазначив спеціаліст.

Він також розповів, як появляється інформація на табло: «ЛПК «Львівелектротранс» дані з трамваїв передає через GPS, які обробляються на сервері бази даних і через модуль відправляються на сервер компанії «Сварко», аж тоді вона вже відправляється на табло».

Інженер пояснив, що коли на табло висвітлюється інформація про те, що трамвай приїде через 5 хв, а приїжджає через 10 хв, то це через певні технічні нюанси: «Можливо, зависають GPS-трекери. Але ми над чим працюємо, і зовсім скоро ця проблема вирішиться».

Люди помічають, що інформації про трамваї на маршруті №2 висвітлюється краще і майже на усіх табло, порівняно з іншими. Відтак, інженер підприємства, зазначив, що на цьому маршруті компанія «Сварко» встановила бортовий комп’ютер.

«У трамваях маршруту №2 встановлено бортовий комп’ютер, який дає змогу точніше відображати дані. Наразі такі системи встановлені тільки на одному маршруті, у 20 трамваях. Зараз планують докупити ще, щоб повністю перекрити весь парк, але коли це буде реалізовано, поки невідомо. Усім цим займається компанія «Сварко», – зазначив Павло Маковецький і додав, що зараз відбувається повне оновлення всієї системи.

Також інженер зазначив, що дуже добре було б розширити функції табло. «Подавати більшу інформацію на табло – реально. На сьогодні відображається час і дата. А, в ідеалі, можна було б виводити на табло температуру у місті та час прибуття маршрутних таксі, адже у всіх львівських маршрутках теж встановлено GPS-навігатори».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.