дивись.info

На Львівщині проводиться профілактична акція щодо поінформованості населення про ВІЛ-інфекцію

На Львівщині проводиться профілактична акція щодо поінформованості населення про ВІЛ-інфекцію

Департамент охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації спільно з Львівським обласним центром з профілактики та боротьби зі СНІДом з 23 листопада по 21 грудня 2015 року проводять загальнообласну інформаційно-просвітницьку профілактичну акцію щодо поінформованості населення про ВІЛ-інфекцію, про це повідомили Дивись.Інфо прес-служба Департаменту охорони здоров’я ЛОДА

Так, 28 листопада за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) з безкоштовного, анонімного та конфіденційного консультування і тестування на ВІЛ та вірусні гепатити на території двох гіпермаркетів АШАН в м.Львові (в спеціально облаштованих для цього палатках в період  з 12.00 до 18.00 год. відбудеться акція «Не дай СНІДу Шанс!».

Довідково:

В Україні станом на початок 2015 року мешкає майже 218 000 людей віком від 15 років і старше, які живуть з ВІЛ, що становить 0,58% від чисельності населення цієї вікової категорії. За даними офіційної статистики, станом на 01.01.2015 р. під медичним наглядом у закладах служби профілактики та боротьби зі СНІДом перебуває 131 268 громадян України.

За 9 місяців 2015 року у Львівській області взято під медичне спостереження 316 осіб з діагнозом ВІЛ-інфекція, що на 2,8% менше, ніж за 9 місяців 2014 року (325 осіб) і на 4,2% менше, ніж за аналогічний період 2013 року (330 осіб). Значна кількість ВІЛ-позитивних осіб була інфікована декілька років тому. Такий висновок підтверджується великою питомою вагою хворих в стадії СНІДу, що свідчить про «старіння» епідемії. Так, упродовж 9 місяців 2015 року зареєстровано 129 випадків СНІДу, що на 3,7% менше, ніж за 9 місяців 2014 року (134 випадки) і на 25,4% менше, ніж за 9 місяців 2013 р. (173 випадки).

Показник охоплення медичним наглядом ВІЛ-позитивних осіб у закладах охорони здоров’я Львівської області (ЗОЗ) залишається недостатнім (нижче 70%). Таким чином, третина ВІЛ-позитивних осіб, виявлених за даними обстежень, не перебуває під медичним наглядом у ЗОЗ з різних причин (не звернулися за результатами тестування, не бажають пройти медичне обстеження тощо) та є джерелом збудника інфекції, що призводить до подальшого поширення ВІЛ. Тому і таким важливим є проведення добровільного консультування і тестування як один із засобів профілактики ВІЛ-інфекції.

Розширення доступу до тестування і лікування закладено в основу нових завдань, поставлених ООН до 2020 року, метою яких є покласти край епідемії СНІДу до 2030 року: у 90% людей, які живуть з ВІЛ, має бути підтверджений ВІЛ-позитивний статус; з них 90% повинні отримувати антиретровірусну терапію (АРТ); 90% людей, що приймають АРТ, мають мати невизначене вірусне навантаження.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.