дивись.info

У Лікарні швидкої медичної допомоги відкривають меморіальну дошку пам’яті Ігоря Герича

У Лікарні швидкої медичної допомоги відкривають меморіальну дошку пам’яті Ігоря Герича

Львів вшановує пам’ять про доктора медичних наук, професора Ігоря Герича. Сьогодні, 24 листопада, у Комунальній міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги (вул. Миколайчука, 9) відбудеться відкриття меморіальної дошки пам’яті Ігоря Герича. Дошку встановлять у травматологічному відділенні, що на 9-му поверсі, біля кабінету, де працював хірург. Автор роботи – скульптор, народний художник Василь Ярич. Про це пише Дивись Інфо із посиланням на прес-службу Львівської міської ради.

«Найкраще про людину говорять її вчинки. Ігор Герич зробив значно більше, ніж міг би зробити кожен з нас на його місці. Чесно, віддано, жертовно. І той талант, яким нагородив його Бог, він використовував не для себе, рідних, а для громади. Кожен, хто знав Ігоря Герича, запам’ятав його по-своєму. Львів запам’ятав його як велику людину, хорошого професіонала, особистість високих моральних принципів», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Для мене особисто Ігор Дионізович, з яким я познайомився, будучи студентом 3 курсу, спочатку був старшим колегою, потім вчителем, а потім став і залишається найближчим, найдорожчим, найріднішим другом. Це людина, в якої щодня можна було вчитися всьому: працездатності, відкритості. Це був геніальний чоловік. Він точно виходив за рамки стандартного сприйняття світу – в медицині, в хірургії, у суспільстві. І він нас вчив цьому: якщо ти щось робиш, то повинен це зробити добре, якісно і отримати від цього задоволення», – розповів начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.

Довідка

Ігор Дионізович Герич (1961-2014) — український лікар, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургії № 1 ЛНМУ імені Данила Галицького, голова Львівського осередку Асоціації хірургів України, громадський діяч.

Народився 15 жовтня 1961 року у м. Турка в родині відомих бойківських лікарів — Віри і Дионізія Геричів. У 1984 р. з відзнакою закінчив Львівський державний медичний інститут за спеціальністю лікувальна справа. У 1985 р. після отримання кваліфікації хірурга працював лікарем-хірургом Турківської центральної районної лікарні.

У 1985-1987 рр. проходив строкову військову службу в складі обмеженого контингенту радянських військ в Демократичній Республіці Афганістан. Брав участь у бойових діях, тричі був пораненим, нагороджений бойовими (Орден Червоної Зірки, медаль «За відвагу») та почесними (Грамота Президії Верховної Ради СРСР, численні ювілейні медалі) урядовими нагородами СРСР, почесними відзнаками уряду Демократичної Республіки Афганістан.

Після демобілізації короткий час працював лікарем-хірургом II хірургічного відділення Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. В серпні 1987 р. вступив в аспірантуру при кафедрі загальної хірургії Львівського державного медичного інституту, яку закінчив у 1991 р. захистом кандидатської дисертації «Методи регіонарного впливу в лікуванні гострого ускладненого калькульозного холециститу». В 1991 р. був прийнятий на посаду асистента кафедри загальної хірургії Львівського державного медичного інституту, в 1994 р. — обраний на посаду доцента. У 1998 році захистив докторську дисертацію «Гнійна хірургічна інфекція, зумовлена парентеральним вживанням наркотиків: клініка, діагностика та лікування». В 1999 році отримав науковий ступінь доктора медичних наук. З 2002 р. після отримання звання професора до 2013 р. — професор кафедри загальної хірургії, з 2013 р. – завідувач кафедри хірургії № 1 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

З 2005 по 2008 р. Ігор Герич був начальником Головного управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації, головою Українського лікарського товариства у Львові. З 2005 р. по 2010 р. — член Національної ради з питань охорони здоров’я населення при Президентові України, член Вищої вченої ради Міністерства охорони здоров’я України, член дорадчої ради при Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров’я. З 2010 р. — голова правління Галицької лікарняної каси, гостьовий професор Школи біоетики Українського католицького університету, де в рамках сертифікатної програми з біоетики «На службі охорони життя» викладав курс «Лікарська етика». У 2014 році Ігор Герич був довіреною особою кандидата у Президенти України Петра Порошенка у територіальному виборчому окрузі № 120 на Львівщині.

Ігор Герич – автор понад 450 наукових і навчально-методичних праць, серед них 20 авторських свідоцтв і патентів на винаходи, 6 підручників, 15 монографій. Підготував 6 кандидатів наук. Ігор Герич розпрацьовував питання невідкладної хірургії гострих захворювань органів черевної порожнини, гнійної хірургії, хірургічної гепатології, герніології, грижі Ґілмора, сепсису, ран, опіків, хірургічних проблем СНІДу, профілактики гнійно-септичних ускладнень у хірургії, лікарської етики.

Помер 15 червня 2014 року від серцевого нападу.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.