дивись.info

На Львівщині військового кухаря за дезертирство засудили умовно

Яворівський районний суд Львівської області розглянув кримінальне провадження про обвинувачення військовослужбовця за мобілізацією О. в скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст.408 ч.1 КК України (дезертирство).

Про це повідомив  IA ZIK з посиланням на вирок Яворівського районного суду.

Суд встановив: обвинувачений, який проходив військову службу за мобілізацією та перебував на посаді старшого кухаря батальйону матеріально-технічного забезпечення, самовільно залишив місце служби і розташування військової частини та вибув до свого місця проживання, де проводив час на власний розсуд.

Згодом обвинувачений добровільно повернувся в розташування військової частини, де про своє прибуття повідомив командування та приступив до виконання своїх службових обов’язків. Отож, своїми діями громадянин О. вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ст.407 ч.3 КК України (самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем строкової служби, а також нез’явлення його вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, нез’явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю понад три доби, але не більше місяця).

Під час судового розгляду він свою вину визнав та пояснив, що до призову за мобілізацією він проживав на Радехівщині разом з батьками та молодшим братом, працював на сезонних заробітках. Після мобілізації був направлений для проходження військової служби у військову частину, що в місті Яворові Львівської області, звідки в складі 3 батальйону був відправлений в зону проведення Антитерористичної операції, де перебував до часу поранення.

Під час лікування йому була надана відпустка, після закінчення якої він повернувся на службу. Однак родичі повідомили, що захворіла бабуся, тому він без дозволу поїхав додому, де постійно знаходився, допомагав батькам по господарству. У серпні 2015 року на виклик з’явився у військову прокуратуру, де дав пояснення, а 10 листопада 2015 року повернувся у військову частину, щоб продовжити службу. Наміру назавжди ухилитися від військової служби в нього не було. В скоєному розкаявся, просив суд не позбавляти його волі.

Яворівський районний суд ухвалив: визнати винуватим військовослужбовця за мобілізацією в скоєнні злочину, передбаченого ст.407 ч.3 КК України, та обрати покарання за ст.407 ч.3 КК України у виді двох років позбавлення волі.

На підставі ст.75 КК України, звільнити засудженого від відбування призначеного основного покарання у виді позбавлення волі з іспитовим строком на один рік, якщо він впродовж цього часу не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.