дивись.info

У Львові відбудеться майстер-клас для дітей

У Львові для всіх охочих, а особливо дітей, відбудеться майстер-клас про свято Ханука і християнський Адвент. Організатором є Римо-католицька парафія св. Йоана Павла ІІ. Майстер-клас відбудеться в неділю, 29 листопада, о 16:45-18:00 год. Про це пише Дивись Інфо із посиланням на прес-службу Львівської міської ради.
Місце проведення: Клуб «Гіллель», проспект Свободи, 3/1, кв 36
Свято Ханука, яке зазвичай святкують в грудні (у час, коли християни готуються до Різдва, цей період називається «Адвент» від латинського «прихід»), має своє коріння в Старозавітній історії про відновлення знищеного Єрусалимського храму. В руїнах храму було знайдено невелику посудину з олією. Цієї олії було зовсім мало, але в чудесний спосіб її вистачило для засвічення великого свічника аж на вісім днів. Це чудо вказує на місію вибраного народу, який мав принести віру в Єдиного Бога для поганського світу. Під час свята, кожного наступного дня запалюється по одній свічці на восьмисвічнику, який називається «Ханука». Цей восьмисвічник повинен стояти у вікні, як знак того, що доми віруючих – це світло для інших. Вірні мають особливу місію в цьому світі.
У ці дні також запрошують різних людей з неєврейських середовищ (єпископів, представників влади тощо), щоб ті запалили світло на наступній свічці хануки. Так робив і Папа Франциск, коли був ще єпископом Аргентини, а також президенти (наприклад, США, Польщі) запалюють хануку на урочистих вечерях в єврейських громадах. Це свято відкрите для всіх.
У родинах діти зазвичай грають в «дрідл». Це така іграшка, жеребкуванням визначає переможця. Під час гри діти співають «Шам гадоль шава по» (великий знак стався нам). Кому зупиняється на слово «по» (нам) забирає від інших учасників всі призи (наприклад, цукерки). Це гра для пояснення чудес: вони не завжди трапляються, але кожен має шанс їх зустріти в житті.
Деякі традиції Хануки перейшли в християнське Різдво. Під час Адвенту запалюють свічки на адвентовому вінку. Як в домашній, так і в церковній Літургії важливим є символ світла, яке приніс Ісус в ніч свого народження.
Деталі: тел. 097 517 06 42, о. Григорій Драус.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.