дивись.info

Гідрогелеві пов’язки, розроблені винахідниками Львівської політехніки, вже рятують життя українців

На кафедрі органічної хімії Національного університету «Львівська політехніка» розроблено унікальну технологію закріплення гідрогелю до поверхні полімерів, яка стала основою для створення гідрогелевих медичних засобів (пов’язок). Про це пише Дивись Інфо із посиланням на прес-службу Львівської політехніки

Розроблені гідрогелеві пов’язки, які армовані поліпропіленовою сіткою, порівняно з аналогами набагато краще захищають рану від механічних пошкоджень, а їхнє наповнення лікарськими препаратами широкого спектру дії (знеболювальними, бактеріостатичними, терапевтичними, гемостатичними) дає змогу гнучко підходити до лікувального процесу, враховувати індивідуальні особливості пацієнта і стадії загоєння рани.

Фізико-механічні властивості гідрогелів дають можливість виготовляти пов’язки великих розмірів («протиопікові покривала»), які використовують для екстреної допомоги у разі обширних опікових пошкоджень шкіри. Технологія виготовлення пов’язок забезпечує відсутність токсичних низькомолекулярних сполук або таких, які могли б викликати алергічні реакції.

Розроблені методи формування гідрогелів є технологічними, а сировина для їх виготовлення – доступною, що є важливим фактором у формуванні їхньої конкурентоздатності порівняно з імпортними аналогами.

Винахід пройшов усі клінічні випробування та державну сертифікацію. Гідрогелеві пов’язки вже рятують життя українців, зокрема в зоні АТО.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.