дивись.info

У Самборі встановлять енергоефективне вуличне освітлення

У Самборі Львівської області невдовзі розпочнеться встановлення енергоефективного вуличного освітлення.

Про це сьогодні, 26 листопада, повідомив кореспондент IA ZIK, пише Дивись.Інфо.

Роботи проводитимуться за спільним проектом Фонду Східна Європа, міських рад Жовкви та Самбора, що фінансується Європейським Союзом в рамках «Регіональної програми сусідства – сталі урбаністичні демонстраційні проекти на сході» (СУДеП) для міст-підписантів угоди мерів.

У цьому плані тривають підготовчі роботи. Провідні експерти визначаються з найбільш вдалим технічним рішенням, яке дозволить у Самборі максимально гармонійно поєднати сучасні енергоефективні технології й місцеві потреби та зекономити бюджетні кошти.

За словами технічного експерта Фонду Східна Європа Олега Масняка, вибір джерела світла залежить від задуму проектувальника, об’єкта, який треба освітити, енергетичних можливостей і засобів, що виділяються на ці потреби. Так, для освітлення проїжджої частини вулиць і доріг, пішохідних переходів, під’їздів рекомендуються застосовувати натрієві лампи високого тиску (ДНаТ) та світлодіодні джерела світла.

Якщо йдеться про паркову зону, площі та вулиці в мікрорайонах, під’їзди, тротуари, пішохідні переходи, то краще використовувати компактні люмінесцентні лампи та світлодіодні джерела світла. А для освітлення вулиць з підвищеними архітектурними вимогами, пішохідних зон рекомендуються металогалогенові лампи та світлодіодні джерела світла.

Нагадаємо, що спільний проект Фонду Східна Європа, міських рад Жовкви та Самбора став переможцем конкурсу проектних заявок від Європейської комісії «Регіональна програма сусідства – сталі урбаністичні демонстраційні проекти на сході» (СУДеП) для міст-підписантів Угоди мерів.

Жовква та Самбір зможуть модернізувати муніципальну інфраструктуру та отримати комплексну експертно-інформаційну підтримку, щоб суттєво покращити енергоефективність своїх міст і зменшити енергозалежність.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.