дивись.info

Львівські митники підготують пропозиції щодо спрощення розмитнення автомобілів для зони АТО

Порядок розмитнення транспортних засобів, які надаються в якості гуманітарної допомоги для потреб військовослужбовців в зоні проведення АТО, розглянули у п’ятницю, 27 листопада, під час наради голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки з волонтерами, митниками та представниками правоохоронних органів.

“Люди, транспортуючи автомобілі з Європи для потреб військових, які перебувають в АТО, роблять велику справу, – зазначив Олег Синютка. – Їх дії заслуговують на повагу. Натомість волонтери стикаються лише з проблеми. Звичайно, напрацьовано механізми, які законодавчо врегульовують ввезення та розмитнення автомобілів, котрі призначені для потреб АТО. Проте про них знають далеко не усі волонтери”.

Під час наради волонтери висловили свої пропозиції щодо спрощення процедури розмитнення, зокрема оформлення документів в окремих пунктах пропуску через митний кордон України.

Відповідно керівник області доручив начальнику Львівської митниці ДФС Левку Прокіпчуку підготувати пропозиції змін до законодавства України щодо спрощення процедури розмитнення автомобілів, призначених для потреб військових.  Свої напрацювання митники повинні представити у четвер, 3 грудня.

Своєю чергою Лев Прокіпчук відзначив, що за останній період уже внесено ряд змін у Закон України  “Про гуманітарну допомогу”. Зміни передбачають, що будь-яку ввезену на митну територію України машину, можна визнати гуманітарною допомогою.

Він також зазначив, що на сьогодні такі транспортні засоби можна умовно розділити на чотири категорії. А саме це транспортні засоби, які наразі перебувають за кордоном та плануються для передачі військовим; які прибули в зону діяльності та проходять процедуру митного оформлення з подальшою передачею військовим; які вже  передані волонтерами в зону проведення АТО та на яких безпосередньо виконують бойові завдання та ті, які знищені в зоні  проведення АТО.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.