дивись.info

У Львові відкрилась унікальна фотовиставка, присвячена подіям АТО

У Львові відкрилась унікальна фотовиставка, присвячена подіям АТО

У п’ятницю 27 листопада, в 58 Будинку офіцерів Збройних Сил України у Львові відкрилась фотовиставка «Час ВІЙНИ», присвячена подіям Антитерористичної операції на Сході України.

Ініціаторами проведення цього заходу стала відома львівська волонтерська спільнота «Книжкова Сотня».

Координатор волонтерської організації Людмила Біда повідомила, що в основу виставки лягли понад 100 фоторобіт військових журналістів: офіцерів Регіонального медіа-центру Міністерства оборони України підполковників Тараса Греня та Володимира Скоростецького, зроблених ними у різні періоди неоголошеної війни проти України.

– Хитке і досить нетривале перемир’я на сході нашої держави, ще не означає, що в Україні настав мир. Те, що відбувається зараз, спонукає стверджувати зворотне. Війна триває! – говорить вона.

Зі слів волонтерки, фото проект «Час ВІЙНИ» не має на меті показати відредаговану, ретушовану версію подій. Основні дійові особи – воїни АТО. Адже, на думку організаторів, люди мають знати правду про тих, хто їх захищає.

Світлини видрукувані за кошти волонтерів. Планується, що у перший етап своєї роботи, до 17 грудня, фотовиставка буде експонуватися у 58 Будинку офіцерів. Таким чином її зможуть оглянути чимало львів’ян та гостей міста. Згодом, окремі стенди та фотоматеріали демонструватимуться у навчальних закладах міста та області. Це сприятиме розширенню знань юних українців про реальні історії та події, пов’язані із АТО, формуватиме інтерес молоді до сучасної історії України.

– Фотовиставка «Час Війни» є органічним продовженням спільного проекту колективу Регіонального медіа-центру МО України, 58 Будинку офіцерів, Львівської обласної ради під назвою «Мій тато захищає батьківщину». Ми проводили виставку дитячих творчих робіт в рамках проекту і вона мала чималий успіх та багато відвідувачів. Приємно, що до Дня Збройних Сил України, який ми відзначатимемо 6 грудня, наша установа знову прийматиме ексклюзивну та актуальну виставку фоторобіт, – каже директор 58 БУ полковник запасу Віталій Провозін. – Екскурсоводами по виставці будуть волонтери «Книжкової сотні», та автори світлин, які детально можуть розкрити зміст та подіє вість кожної фотографії.

Під час експозиціювання фото проекту «Час ВІЙНИ», буде проведено й низку зустрічей із провідними українськими письменниками та поетами сучасності: Анастасія Дмитрук, Євген Положій. Зокрема, зголосився взяти участь відомий прозаїк Василь Шкляр.

Одним з гостей, які відкривали виставку став командир легендарної 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ВДВ Збройних Сил України полковник Андрій Ковальчук. Перед тим, як перетнути стрічку, один з найкращих офіцерів українського війська наголосив: « Зараз треба сіяти зерня патріотизму. Адже зараз воюють діти, які народилися за часів незалежноті України. Вони мали б знати що таке патріотизм, національна гордість. Зараз є люди, які створюють сучасну історію нашої країни, здійснюють подвиги на фронті і в тилу. Дякуємо тим людям, які зберігають пам’ять про ці звершення, нові сторінки історії нашої країни .»

Також, у відкритті виставки взяли участь військовослужбовці Львівського гарнізону. Більшість із них – учасники АТО. Місцеву владу представляли заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин. Загалом, у перший день роботи виставки її відвідало понад 500 осіб.

підполковник Віталій Іванов, Регіональний медіа-центр МО України (м. Львів)

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.