дивись.info

На Львівщині зростає заборгованість із виплати зарплат

У випадку зростання заборгованості із заробітної плати на Львівщині керівники районів та міст обласного значення ініціюватимуть відкриття кримінальних проваджень. Таке доручення у п’ятницю, 27 листопада, дав голова Львівської ОДА Олег Синютка на колегії облдержадміністрації. Про це пише Дивись Інфо із посиланням на прес-службу Львівської ОДА.

Зазначимо, що сума невиплаченої заробітної плати упродовж 2015 року збільшилась на 4,5% і у вересні склала 80,6 млн. грн. З цієї суми 36,2% – заборгованість економічно активних підприємств, 56,6% – підприємств-банкрутів, 7,2% – економічно неактивних підприємств.

Керівника області обурив факт зростання зарплатних боргів, а також бездіяльність обласного управління Держпраці. Зокрема, представник управління не зміг пояснити, як в подальшому ефективно запобігти наростанню заборгованості.

“Результатами вашої роботи є зростання боргів із зарплати. Тому я вважаю, що в даному випадку слід частіше залучати міліцію та прокуратуру. Я не допущу, щоб на Львівщині була така ситуація”, – наголосив Олег Синютка.

Під час розгляду виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку області за 2015 рік голова ОДА також акцентував увагу на зниженні реальної заробітної плати майже на 20%. Він доручив головам РДА та міст обласного значення взяти під особливий контроль питання погашення боргів з виплати заробітної плати, активізувавши вже до кінця цього року роботу відповідних комісій.

“Наше завдання – досягти зменшення заборгованості і не допустити, щоб збільшувалась сума невиплаченої зарплати і кількість підприємців, які виплачують заробітну плату нижче мінімальної”, – резюмував керівник області.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.