дивись.info

ПАТ «Львівгаз» надає роз’яснення щодо процедури нарахування за газ для побутових споживачів

ПАТ «Львівгаз» завжди готовий надати публічні роз’яснення щодо процедури нарахування за газ мешканцям Львівської області. Саме для того, аби споживачам було легше зрозуміти увесь процес, компанія створила спеціальний сервіс – «особистий кабінет» на сайті 104.ua, який дає змогу повністю керувати даними особового рахунку. Про це пише Дивись Інфо із посиланням на прес-службу компанії.

Нарахування за газ споживачам із лічильниками проводиться на підставі показань їх приладів. Українським законодавством передбачено, що для точного визначення обсягу використаного газу споживачу необхідно щомісяця станом на 1-ше число передавати показання лічильника у газове господарство. Якщо ж дані лічильника відсутні, або передані всередині місяця, обсяги спожитого газу за цей період визначаються розрахунковим методом.

“Якщо споживач дисципліновано у визначений термін подає показання свого лічильника, то, відповідно, точні обсяги спожитого газу будуть відображені у рахунку. Споживачам, які не подають показань лічильників, обсяг спожитого газу визначається розрахунковим методом” – розповів перший заступник голови правління ПАТ “Львівгаз” Володимир Король.

Отож, якщо споживач отримав рахунок в якому вказано розрахункові, а не фактичні обсяги спожитого газу, це означає, що підприємству вчасно не надані показання його лічильника. В таких випадках компанія передбачила можливість для споживачів вказати показання лічильника та дату їх знятття відривному талоні рахунку. Ці дані потраплятимуть в автоматизовану програму обліку. Відповідно до фактичних показань лічильника споживачу буде автоматично проводиться перерахунок. Результати проведеного перерахунку будуть враховані при формуванні рахунку в наступному місяці.

Для спрощення подачі показань лічильника ПАТ «Львівгаз» запровадив такі канали зв’язку зі споживачами, як «особистий кабінет» на сайті 104.ua, номери телефонів контакт-центру, через емейл та смс-повідомлення.

«В рамках роз’яснень щодо нарахувань, ми також готові до тісної співпраці як з правоохоронними органами, так державною адміністрацією. Адже площина проблематики полягає не так у самій процедурі нарахувань, яка визначена законодавтвом та діє уже впродовж шести років, як у високих цінах на газ та низькій платоспроможності наших людей. Тому, сподіваємося, що органи державної влади зі свого боку також долучатья до активного роз’яснення норм законодавства, які визначають процедуру нарахування за газ та порядок дій споживача» – додав Володимир Король.

Нагадаємо, що кошти оплачені споживачами за газ, надходять на рахунки державного банку із спеціальним режимом використання. Лише після рішення державного регулятора галузі вони розподіляються між усіма учасниками ринку. ПАТ «Львівгаз» отримує свою фіксовану частину коштів за транспортування газу розподільними газопроводами, які зокрема скеровуються на ремонт газових мереж регіону.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.