дивись.info

Свято-Покровський кафедральний собор УПЦ КП відзначає 25-ліття відкриття

У п’ятницю, 4 грудня, виповнюється 25 років від часу, коли Свято-Покровський собор на вул. Грушевського був переданий у користування православній громаді Львова. З цієї нагоди у храмі відбудеться ряд богослужінь.

П’ятниця, 4 грудня

08.00 – Святкова Літургія

10.00 – Святкова Літургія

18.00 – Акафист

Довідка

Храм заснований у 1694 році як частина монастирського комплексу ордену Тринітаріїв. Собор був осередком ченців, що рятували з турецької неволі християн. У ХІХ ст. був парафіяльним католицьким костелом і осередком ордену єзуїтів. А після Другої Світової війни у 1947 був відкритий радянською владою як перша православна парафія у місті. Після 1961 року церкву передали під книгосховище університетській бібліотеці. А з 1990 року став православним кафедральним собором у Львові. За час своєї історії храм змінив кілька посвят і статусів. Спочатку був монастирським храмом св.. Миколая чудотворця, пізніше отримав назву св.. архистратига Михаїла. Сьогодні ж храм перебуває під Покровом пресвятої Богородиці. 4 грудня 1990 року у Покровському соборі, одразу після відкриття, відбулася перша Літургія, яку очолив митрополит Львівський і Сокальський Андрій (Горак).

Джерело: velychlviv.com

Фото тут: http://velychlviv.com/svyato-pokrovskyj-kafedralnyj-sobor-upts-kp-vidznachaye-25-littya-vidkryttya-rozklad-bogosluzhin/

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.