дивись.info

У неділю у Львові погасять марку, присвячену перемозі Січових Стрільців на горі Маківка

На виконання Указу Президента України «Про заходи з відзначення діяльності Українських Січових Стрільців та 100-річчя їх перемоги на горі Маківка, з метою вшанування мужності та героїзму борців за незалежність України», Укрпошта 5 грудня вводить в обіг та вважає дійсним для пересилання письмової кореспонденції в усіх відділеннях поштового зв’язку художній поштовий конверт з оригінальною маркою «Пам’яті Українських Січових Стрільців. 100 років з дня битви на горі Маківка». 6 грудня о 14:00 год. у Львівській міській раді буде проведено спеціальне погашення конверта. Про це пише Дивись Інфо із посиланням на прес-службу ЛМР.

На конверті зображено фото «Легіон УСС в Карпатах на горі Маківка, 8 березня 1915 р.», напис: «Пам’яті Українських Січових Стрільців. 100 років з дня битви на горі Маківка»; мікрошрифт: «УКРАЇНА UKRAINA».

На марці зображено: Меморіал Українських Січових Стрільців на горі Маківка; напис: «УКРАЇНА UKRAINA 2015».

Літерний номінал марки «F» відповідає тарифу пересилання рекомендованого листа від організацій до 20 г у межах України.

Тираж 400 000 примірників.

Дизайн Наталії Гожої.

Довідка

Бої за гору Маківку відбувалися під час Першої світової війни – з 29 квітня до 4 травня 2015 року – на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ.

На цім майже 1000 метровім шпилі між Тухлею і Головецьком висипали могили 34 юнакам-героям.

Гора стала ключовим пунктом оборони австрійської Південної армії, адже закривала найкращі підходи російській армії. Січові Стрільці вистояли під натиском російських військ і зуміли втримати позиції. На честь Героїв на горі встановлено пам’ятний знак.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.