дивись.info

Цього тижня на Львівщині утворять територіальне управління антикорупційного бюро

Цього тижня на Львівщині утворять територіальне управління антикорупційного бюро

Детективи Національного антикорупційного бюро отримують в середньому 32-34 тисячі гривень зарплати. Як передає кореспондент  ЛІГА.net, про це сьогодні на брифінгу повідомив директор НАБ Артем Сытник.

Однак, за його твердженням, у прикінцевих положеннях проекту держбюджету-2 016 з’явилася примітка про те, що зарплати детективів НАБ визначатиме уряд в залежності від ситуації в бюджеті. “У мене вже була розмова із цього приводу. Сподіваюся, що це питання теж буде вирішене. Ми вісім місяців декларували, що вперше в історії України питання оплати праці людей, які прийматимуть надзвичайно важливі і відповідальні рішення, вирішено не на постановах уряду, а в законі. І ні директор бюро, ні парламент, ні уряд, ні президент не можуть впливати, крім як шляхом внесення змін до закону. Тому сподіваюся, що в цих прикінцевих положеннях Національне антикорупційне бюро зникне, і спроби зазіхнути на гарантію незалежності не буде” , – сказав він.

Ситник розраховує, що набрати повний штат в 700 співробітників вдасться до квітня 2016 року. Зараз робота НАБ вже почалася, на цьому тижні будуть створені територіальні управління бюро у Львові та Одесі, трохи пізніше – у Дніпропетровську. Крім того, на цьому тижні буде оголошено конкурси в територіальних управліннях.

Глава НАБ зазначив, що Національне антикорупційне бюро України на 2016 рік отримає бюджет майже в два рази менше затребуваного – порядку 495 млн грн.

“В ідеальному варіанті ми просили від уряду 800 млн грн для того, щоб повністю закупити обладнання. В основному це стосується витрат оперативно-технічного управління, це обладнання, яке зчитує інформацію, за допомогою якого проводиться візуальне спостереження, воно досить дорого коштує. Компромісна цифра, на якій ми зійшлися – 495 мільйонів. У цю цифру входять і заробітні плати, і поточні витрати, і витрати на розвиток бюро. Ця сума – я з нею, виходячи з ситуації в країні, з того, що в бюджеті буде дефіцит… будемо намагатися вкластися в цю суму і зробити в технічному плані бюро максимально ефективним”, – сказав він.

Ситник стверджує, що в первинному проекті бюджету на 2015 рік на НАБ кошти взагалі не були закладені, але завдяки співпраці з МВФ були досягнуті компромісні варіанти бюджету. “На сьогоднішній день у нас вже отримано зброю, закуплена амуніція, є перші забезпечені групи спецназу, на 60% сформовано оперативно-технічне управління… У принципі, прогрес, досягнутий на сьогодні, дає нам можливість проводити повний комплекс всіх оперативних і слідчих дій”, – зазначив він.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.